Dżonko
Posty: 393
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Dżonko »

Oczywiście, że tak. Inwestycja średnio zwraca się po 5 latach już, więc to naprawdę szybko. Panele stają się coraz bardziej popularne przez to. Ja polecam kontakt z nimi - ecocalma/pl/ To specjaliści w tym zakresie. Są w stanie ogarnąć cały temat w dwa tygodnie.

erica
Posty: 163
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:08 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: erica »

Z tego co zauważyłam to, coraz częściej ludzie decydują się również na usługi respect energy. Jest to firma, która dotychczas działa na rynku europejskim, a teraz już na polskim. Mimo, że u nas usługi świadczą od krótkiego czasu to już cieszą się pozytywnymi opiniami. A dostarczają oni prąd pozyskiwany z najróżniejszych źródeł odnawialnych. Ich oferta z tego co wiem jest bardzo opłacalna.

Didi14
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 19, 2021 12:21 am

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Didi14 »

Moim zdaniem panele słoneczne są opłacalne mimo że jest to spora inwestycja. Można zorientować się w kwestii dofinansowań.Mało tego oszczędzamy na rachunkach a przede wszystkim dbamy o środowisko korzystając z energii słonecznej i nie jesteśmy jak słynni smogowiecze😁 Dla tych co nie w temacie podsyłam link smogowicze/pl/

pyrtek
Posty: 350
Rejestracja: pt sty 29, 2021 8:15 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: pyrtek »

W moim odczuciu tak. My zakładaliśmy z firmą passive-instal/pl/ - świetnie wszystko zrobili, porządnie, dokladnie a nie na odwal się co się zdarza jak czytałam w innych firmach

zuzula12
Posty: 1611
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: zuzula12 »

Moim zdaniem tak opłaca się. Polecam kontaktować się w tej sprawie z firma panele fotowoltaiczne Poznań ta firma zamontuje u Ciebie profesjonalnie wydajną instalacje fotowoltaiczną oraz dobiorą odpowiednie panele słoneczne, które będą bezawaryjnie działać przez wiele lat. Polecam ich serdecznie.

emiliakozak
Posty: 175
Rejestracja: czw sty 21, 2021 7:44 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: emiliakozak »

Myślę, że warto, gdyż prąd ciągle drożeje, a lepiej byłoby osiągnąć niezależność finansową w tym obszarze. Na stronie universun/pl/fotowoltaika-legnica/ znajdziecie mnóstwo praktycznych informacji, dzięki którym poszerzycie informacje w tym zakresie. W systemie inteligentnym PV każdy z paneli działa niezależnie i produkuje maksymalną ilość energii, a im więcej energii z instalacji fotowoltaicznej, tym większe korzyści dla osoby mającej instalację.

Kreśka
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 11, 2021 11:07 am

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Kreśka »

Firma Edison Energia jest bardzo dobra - oni wszystko wyliczą, doradzą jak instalację zainstalować, zajmą się montażem i formalnościami.

czoko752
Posty: 1025
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: czoko752 »

A jak szukasz firmy, która zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem elektroenergetycznym, to świetnym rozwiązaniem będzie oferta firmy eltelnetworks/pl/oferta/uslugi-eksportowe/ . Jest to podmiot, w którym możemy kompleksowo zlecić wykonanie zarówno prac projektowych, modernizacji czy zadań związanych z eksploatacją. Jeśli zależy nam na doskonałym zrealizowaniu każdych zadań związanych z energetyką, od pomiarów po remont. Fajnie, że firma ma duże doświadczenie w realizacji projektów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To będzie super wybór!

Raksima
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 12:05 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Raksima »

Oczywiście ze się opłaca, jest to kosztowna inwestycja, ale posłuży nam na długie lata. Warto jednak znalezć odpowiednia firme, która zajmie sie takim montażem. Znajomi skorzystali z usług Polenergia Fotowoltaika. Firma bardzo dobrze im wszystko zamontowała, mają nowoczesne panele, więc znajomi zadowoleni.

tonga
Posty: 169
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:28 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: tonga »

w domu jendorodzinynym taka inwestycja się rzeczywiście opłaca a jak to wygląda np w przypadku rolników ? Czytałam ostatnio tu https://pgmpv.pl/oferta-dla-rolnikow/, że jest opcja odliczenia nawet 25% inwestycji od podatku. Słyszeliście coś na ten temat?

ODPOWIEDZ