Tikabum
Posty: 98
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 12:37 pm

Montaż paneli na ziemi?

Post autor: Tikabum »

Czy jak mam dużą działkę to taniej wyjdzie zamontowanie paneli bezpośrednio na ziemi?

Igielnik
Posty: 100
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:42 pm

Re: Montaż paneli na ziemi?

Post autor: Igielnik »

"Z pewnością mocowanie paneli fotowoltaicznych bezpośrednio na ziemi a nie na dachu jest dla wykonawcy łatwiejsze i szybsze w realizacji więc moim zdaniem jak masz dużo miejsca to tak właśnie zrób :)Co do kosztów, to sam montaż stanowi nie tak dużą część kosztów całej instalacji fotowoltaicznej, więc na jakieś mega oszczędności nie licz. Jednak jeśli chcesz się dowiedzieć o ile taniej wyjdzie opcja na ziemi skontaktuj się z wykonawcą, a oni zrobią szczegółowy kosztorys.

Możesz zacząć od nich hymon/pl/oferta/systemy-montazowe/
"

erica
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:08 pm

Re: Montaż paneli na ziemi?

Post autor: erica »

Ja w tym zakresie się nie znam... Ale może warto byłoby zgłosić się do firmy respectenergy , która oferuje po prostu dostawę prądu pozyskiwanego całkowicie z odnawialnych źródeł. U nich będziecie mieć całkowitą pewność, że wasz prąd jest nieszkodliwy dla naszego środowiska.

Monika
Posty: 226
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Montaż paneli na ziemi?

Post autor: Monika »

A skoro już jesteśmy przy takich tematach, to czy wiecie, jakie wyróżniamy aktywne sposoby pozyskiwania energii słonecznej? Na stronie internetowej https://www.efektywniej.pl/aktywne-meto ... znej-cz-i/ zostało to dokładnie opisane, polecam więc się z tym zapoznać ;)

zuzula12
Posty: 460
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Montaż paneli na ziemi?

Post autor: zuzula12 »

Widziałam że wiele osób tak właśnie robi. To chyba dobre rozwiązanie.

________________________________
przenośnik łańcuchowy

Safira
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:07 pm

Re: Montaż paneli na ziemi?

Post autor: Safira »

Jeśli chcecie zakładać fotowoltaikę to najlepiej skorzystać z usług sprawdzonej firmy, nam zakładała Edison Energia https://www.edisonenergia.pl/ Oni wiedzą jaka instalacja będzie najlepsza, dopasują odpowiednią dla każdego klienta. Poza tym rzetelna firma, wszystko zostało wykonane na czas, sama instalacja jest bardzo nowoczesna i praktycznie bezobsługowa, dużym ułatwieniem jest tez aplikacja mobilna, możemy sprawdzać dzięki niej efektywność naszej fotowoltaiki.

ODPOWIEDZ