Igielnik
Posty: 153
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:42 pm

Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Igielnik »

Coraz więcej mówi się o alternatywnym źródle energii w postaci paneli słonecznych, dlatego zastanawiam się czy warto jak dom jest nieduży, a rodzina mała?

Tikabum
Posty: 127
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 12:37 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Tikabum »

"""Z tego co wiem, to panele PV opłaca się zamontować jak miesięczne rachunki za prąd przekraczają 200 zł. Wielkość domu nie ma znaczenia, a jak powierzchnia dachu jest bardzo mała, z kolei jeśli masz min. 15 arów terenu wokół domu to możesz ustawić panele na ziemi. To nawet taniej wyjdzie :)



Najlepiej będzie wiedział producent czy ci się to opłaca, np. ten hymon/pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ Dobrze też rozejrzeć się czy ktoś w pobliżu ma ten system i jego podpytać :)
"""

Mirta
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 19, 2020 11:47 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Mirta »

Fotowoltaika staje się coraz popularniejsza, co na pewno nie jest przypadkiem! To technologia, która wykorzystuje odnawialne źródła energii, dzięki czemu środowisko naturalne nie jest narażone na dalszą degradacje. To rozwiązanie ekologiczne i pozwalające zaoszczędzić. My zdecydowaliśmy się na ogrzewanie + panele z firmy znajdującej się na Śląsku jkprojekt/pl

Betka89
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 01, 2020 5:16 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Betka89 »

Faktycznie panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność i coraz więcej osób się na nie decyduje. Taka inwestycja z pewnością przynosi korzyści bo w trakcie użytkowania pobierana jest darmowa energia słoneczna. Porządne firmy jak Fotowoltaika Dariusz Janiszewski (ul. Turmoncka 17/17, 03-254 Warszawa) oferują tego typu panele, zarówno na dachach jak i na gruncie. Wszystkie szczegóły można ustalić podczas konsultacji i dowiedzieć się jak przebiega montaż oraz jak wygląda sprawa kosztowa.

Kasieńka
Posty: 92
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:45 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Kasieńka »

Cześć :) słyszałam, że ogrzewanie budynku pompą ciepła zasilaną fotowoltaiką staje się coraz bardziej popularniejsze w budownictwie co o tym myślicie? Zastanawiamy się właśnie z partnerem na takim rozwiązaniem w domu. Znajomy nawet polecił nam firmę, która zajmuje się montażem - elektromasters/com/pl/fotowoltaika-i-pompa-ciepla/ , co myślicie o takim ogrzewaniu?

milka
Posty: 335
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:37 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: milka »

To prawda. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania. My z mężem chcemy kupić pompę ciepła od Erco Łódź. Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej firmy i chcę skorzystać z jej usług. Od dawna myślimy o pompie ciepła. Nie wiem tylko czy w tym roku uda nam się też zrobić też panele fotowoltaiczne. Jesteśmy w trakcie budowy domu i cały czas sporo pieniędzy idzie na materiały.

milena49
Posty: 189
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:00 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: milena49 »

Panele słoneczne to drogie przedsięwzięcie, dlatego jeśli szukamy tańszego rozwiązania, to warto pomyśleć o ekogroszku. Czytałam, że ekogroszek sklep internetowy grzejemnieto/pl/sklep/ ma bardzo dobre ceny, bo w przeliczeniu na tony wychodzi bardzo tanio. Warto o tym poczytać, bo jest to też ekologiczne rozwiązanie. Ma niewielką ilość siarki, dlatego nie wpływa negatywnie na piec.

Bara66
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 3:26 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Bara66 »

Jeżeli interesuje Ciebie ów problem to obowiązkowo przejrzyj ten tekst. Z autopsji wiem, że wyszukasz tutaj wszystkie najpotrzebniejsze dane. Najmocniej polecam - instalacja-co/pl .

Luza
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:41 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Luza »

Własna instalacja fotowoltaiczna to moim zdaniem krok w przyszłość. Ale nawet bez jego wykonywania można korzystać z odnawialnej energii. Na polskim rynku pojawiła się niedawno obecna już na 18 innych europejskich rynkach firma respect energy. Zajmują się pozyskiwaniem i odsprzedażą prądu pochodzącego od ponad 200 dostawców. To bardzo innowacyjna idea i myślę, że warto myśleć o takich ekologicznych rozwiązaniach.

Elka
Posty: 91
Rejestracja: pn lut 24, 2020 12:01 pm

Re: Panele słoneczne opłaca się?

Post autor: Elka »

Pewnie, że się opłaca. Zwłaszcza, że na taką inwestycję możesz dostać dofinansowanie. Odezwij się do nich pvtech/pl/fotowoltaika-myslenice/ . Zajmują się tematem fotowoltaiki - od projektu, po wykonanie. Pomogą też w tzw. papierologii i finansowania Twojej inwestycji. Kompleksowo.

ODPOWIEDZ