zuzula12
Posty: 1610
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Odnawialne zródła energii

Post autor: zuzula12 »

W moim przypadku skorzystałem z usług profesjonalnej firmy passive-instal/pl/fotowoltaika/ , ze względu na stale rosnące ceny za energię elektryczną. Wykonali wszelkie prace zgodnie z ustaleniami, a nawet pomogli mi z uzyskaniem dofinansowania.

Sajon
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 14, 2020 2:17 am

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: Sajon »

Angażujemy się w różne odnawialne źródła energii aby odejść od energetyki węglowej. Odnawialne źródła energii - promieniowanie słoneczne, wiatr, energia geotermalna oraz energia pochodząca z przepływu wody; nie zanieczyszczają środowiska, nie wyczerpują się, ale pozyskana z nich energia jest ciągle droga. Nie wiadomo tez jak ją magazynować. Znalazłam ciekawe informacje na ten temat na portalu studenckim Notatek/pl notatek.pl/podzial-zrodel-energii-i-jej-magazynowanie-omowienie

Dżonko
Posty: 392
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: Dżonko »

Inwestowanie w OZE jest bardzo ważne. W końcu planetę mamy tylko jedną i trzeba jakoś ją ratować. U mnie na dachu są panele fotowoltaiczne i bardzo sobie chwalę. Produkuję energię ze słońca i w dodatku mam tani prąd. Czego chcieć więcej? Na temat opłacalności takiej instalacji poczytajcie sobie tutaj - ekofachowcy/pl/ . Mają też specjalne kalkulatory opłacalności, zerknijcie sobie.

czoko752
Posty: 1025
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: czoko752 »

Nowy rok przyniósł wiele zmian i niestety większość z nich nie jest korzystna. Między innymi mowa tutaj o cenach za energię elektryczną. Dlatego jeśli posiadacie swoje przedsiębiorstwo to koniecznie sprawdźcie ofertę firmy salwis/pl/elektroenergetyka/ . Na ich stronie dokładnie znajdziecie informacje, czym się zajmują i jaką modernizację energii elektrycznej mogą zaproponować. Myślę, że taka inwestycja może wiele zmienić i będzie korzystna w tych trudnych czasach.

pyrtek
Posty: 350
Rejestracja: pt sty 29, 2021 8:15 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: pyrtek »

Dobrze, że teraz ludzie inwestują coraz bardziej w odnawialne źródła energii. Sam zgłosiłem się do Polenergia Fotowoltaika polenergia-pv/pl/i będziemy montować panele. Oszczędność niesamowita, szczegolnie patrzac jak wszystko drożeje

Monika
Posty: 383
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: Monika »

Chyba najbardziej popularne jest pozyskiwanie takiej energii ze słońca :) Nie wiąże się to z żadnymi kosztami ;) Energia słoneczna jest nawet wykorzystywana do lotów w kosmos. Więcej na ten temat możecie poczytać sobie na stronie internetowej solar-electric-propulsion/pl/. Polecam :)

papilotka
Posty: 150
Rejestracja: pn lut 01, 2021 10:47 am

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: papilotka »

Jesli ktoś z was decyduje się na fotowoltaike, to trzeba pamiętać o tym, jak ważna jest konstrukcja pod panele fotowoltaiczne . To jeden z najważniejszych elementów. Istnieje bardzo wiele różnic z którymi nalezy się zapoznać przed zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych, żeby wszystko było wykonane jak należy i działało bez zarzutu.

Elka
Posty: 91
Rejestracja: pn lut 24, 2020 12:01 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: Elka »

Odnawialne źródła energii stają się coraz popularniejsze. Są w naszym kraju nawet specjalne programy, które wpierają rozwój oze. Jednym z takich programów jest program Mój Prąd. Tutaj https://better-energy.pl/moj-prad-progr ... rodowiska/ jest sporo informacji na jego temat. Warto poczytać, jakie korzyści płyną z tego programu i jak z niego skorzystać.

Dżonko
Posty: 392
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: Dżonko »

Wiatr, będący jednym z najbardziej obiecujących źródeł energii odnawialnej, może być kluczowym czynnikiem w produkcji wodoru bez emisji CO2. Korzystając z turbin wiatrowych, możemy generować energię elektryczną, którą następnie wykorzystujemy do elektrolizy wody i wytwarzania wodoru. Ten proces nie tylko ogranicza emisje gazów cieplarnianych, ale także otwiera drogę do zrównoważonej przyszłości transportu, gdzie pojazdy napędzane wodorem stają się normą. Szerzej na ten temat możecie poczytać tutaj - https://h2cluster.pl/ .

pyrtek
Posty: 350
Rejestracja: pt sty 29, 2021 8:15 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: pyrtek »

Zrozumienie projektowania farm fotowoltaicznych jest kluczowe dla zrównoważonej przyszłości energii. Ten artykuł na https://revon.pl/projektowanie-farm-fotowoltaicznych/ jest niezwykle pomocny dla tych, którzy chcą zgłębić tę tematykę głębiej.

ODPOWIEDZ