zuzula12
Posty: 879
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Odnawialne zródła energii

Post autor: zuzula12 »

W moim przypadku skorzystałem z usług profesjonalnej firmy https://passive-instal.pl/fotowoltaika/ , ze względu na stale rosnące ceny za energię elektryczną. Wykonali wszelkie prace zgodnie z ustaleniami, a nawet pomogli mi z uzyskaniem dofinansowania.

Sajon
Posty: 16
Rejestracja: wt lip 14, 2020 2:17 am

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: Sajon »

Angażujemy się w różne odnawialne źródła energii aby odejść od energetyki węglowej. Odnawialne źródła energii - promieniowanie słoneczne, wiatr, energia geotermalna oraz energia pochodząca z przepływu wody; nie zanieczyszczają środowiska, nie wyczerpują się, ale pozyskana z nich energia jest ciągle droga. Nie wiadomo tez jak ją magazynować. Znalazłam ciekawe informacje na ten temat na portalu studenckim Notatek.pl https://notatek.pl/podzial-zrodel-energ ... -omowienie

Dżonko
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: Dżonko »

Inwestowanie w OZE jest bardzo ważne. W końcu planetę mamy tylko jedną i trzeba jakoś ją ratować. U mnie na dachu są panele fotowoltaiczne i bardzo sobie chwalę. Produkuję energię ze słońca i w dodatku mam tani prąd. Czego chcieć więcej? Na temat opłacalności takiej instalacji poczytajcie sobie tutaj - https://ekofachowcy.pl/ . Mają też specjalne kalkulatory opłacalności, zerknijcie sobie.

czoko752
Posty: 361
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: czoko752 »

Nowy rok przyniósł wiele zmian i niestety większość z nich nie jest korzystna. Między innymi mowa tutaj o cenach za energię elektryczną. Dlatego jeśli posiadacie swoje przedsiębiorstwo to koniecznie sprawdźcie ofertę firmy https://salwis.pl/elektroenergetyka/ . Na ich stronie dokładnie znajdziecie informacje, czym się zajmują i jaką modernizację energii elektrycznej mogą zaproponować. Myślę, że taka inwestycja może wiele zmienić i będzie korzystna w tych trudnych czasach.

pyrtek
Posty: 239
Rejestracja: pt sty 29, 2021 8:15 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: pyrtek »

Dobrze, że teraz ludzie inwestują coraz bardziej w odnawialne źródła energii. Sam zgłosiłem się do Polenergia Fotowoltaika https://www.polenergia-pv.pl/i będziemy montować panele. Oszczędność niesamowita, szczegolnie patrzac jak wszystko drożeje

Monika
Posty: 299
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: Monika »

Chyba najbardziej popularne jest pozyskiwanie takiej energii ze słońca :) Nie wiąże się to z żadnymi kosztami ;) Energia słoneczna jest nawet wykorzystywana do lotów w kosmos. Więcej na ten temat możecie poczytać sobie na stronie internetowej https://solar-electric-propulsion.pl/. Polecam :)

papilotka
Posty: 107
Rejestracja: pn lut 01, 2021 10:47 am

Re: Odnawialne zródła energii

Post autor: papilotka »

Jesli ktoś z was decyduje się na fotowoltaike, to trzeba pamiętać o tym, jak ważna jest konstrukcja pod panele fotowoltaiczne . To jeden z najważniejszych elementów. Istnieje bardzo wiele różnic z którymi nalezy się zapoznać przed zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych, żeby wszystko było wykonane jak należy i działało bez zarzutu.

ODPOWIEDZ