Awatar użytkownika
galaretek
Posty: 471
Rejestracja: pt wrz 13, 2019 7:11 pm

Edukacja dziecka w domu

Post autor: galaretek »

Czy ktoś z was kupował już może dla swojego dziecka pomoce dydaktyczne do realizowania edukacji domowej? Zastanawiam się właśnie nad kupieniem takiego zestawu przez internet, jednak nie mogę znaleźć niczego sensownego. Jedynie mój znajomy dziś wysłał mi taki link https://mojebambino.pl/5590-pomoce-dyda ... cji-w-domu . Co o nim sądzicie? Z tego co widzę to mają oni całkiem przyzwoite ceny.
Pal się, pal, przemknęło mi przez głowę. Niech Bóg mi wybaczy takie myśli, ale ty się pal.

burza
Posty: 61
Rejestracja: czw sty 30, 2020 11:40 pm

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: burza »

Do edukacji w domu bardzo ważny jest by dziecko miało komputer. Bardzo fajne ofert komputerów mają na itnes/pl/ . Tu znajdziesz odpowiedni sprzęt na takie e-lekcje i wiadomo także się przyda do odrabianie zadań.

wesołek
Posty: 118
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:38 pm

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: wesołek »

Niestety nastały takie czasy, że my rodzice musimy zamienić się w nauczycieli i musimy zadbać o edukację naszych dzieci w domu. Nie zawsze jest to takie łatwe, ale cóż skoro takie mamy wytyczne to musimy się do nich stosować. Jednak mimo to musimy pamiętać, że dezynfekcja rąk w tym czasie jest bardzo ważna. Pamiętajmy aby uczyć tego nasze dzieci

mrozek
Posty: 279
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:25 am

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: mrozek »

Różne pomoce naukowe oraz książki edukacyjne znajdziesz w EduKsięgarni. Polecam między innymi pomoce naukowe związane z komunikacją społeczną - warto o nich poczytać więcej na stronie eduksiegarnia/pl/komunikacja-spoleczna-problemy-i-trening. Uważam, że to dobry wybór.

Milena
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 17, 2020 6:19 pm

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: Milena »

Nasz synek jeszcze nie ma nawet wieku przedszkolnego, ale całkiem dobrym pomysłem byłoby już z nim poćwiczyć jakieś literki i sylaby. Są do tego nawet takie ciekawe pakiety książek ”Kocham czytać” juniora/pl/kocham-czytac-ksiazki-c-56.html . Można byłoby zamówić jakiś i czytać w domu razem z maluchem. To naprawdę byłaby przyjemność widzieć jego pierwsze kroki w nauce czytania. I tak właśnie zrobimy :)

Betka89
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 01, 2020 5:16 pm

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: Betka89 »

O edukację dziecka warto dbać już od najmłodszych lat. Można to zrobić na przykład zachęcając do czytania. Żeby odniosło to skutek, warto zapewnić dzieciom dostęp do książek o tematyce, jaka je akurat interesuje (np. minecraft książka - egmont/pl/seria/MINECRAFT,s,625686). Wtedy dzieciaki same z siebie będą chętnie po nią sięgały i doskonaliły się w czytaniu.

Monika
Posty: 385
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: Monika »

A czy warto Waszym zdaniem zapisać dziecko na dodatkowy angielski? Widziałam ostatnio na stronie internetowej profi-lingua/pl/kursy-jezykowe/angielski, że Szkoła Językowa ProfiLingua organizuje takie kursy językowe na różnych poziomach zaawansowania... co o tym sądzicie?

zorba
Posty: 72
Rejestracja: pn maja 11, 2020 2:24 pm

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: zorba »

Nasza córcia ma dopiero 4 lata, ale chcemy, alby w jakiś sposób nadrobiła przedszkolne zajęcia w sytuacji panującego koronawirusa. Nawet myślałam, żeby kupić dla niej jakąś ciekawą edukacyjną grę ekspert.ceneo/pl/gry-dla-4-latka . Na stronie jest sporo informacji o tych najlepszych i można spokojnie wybrać odpowiednią. Co myślicie o takich grach dla dzieci?

czoko752
Posty: 1059
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: czoko752 »

Moim zdaniem jednak lepiej jak dziecko chodzi do szkoły, ma kontakt ze swoimi rówieśnikami, to ważne dla prawidłowego rozwoju. I wtedy też dobrze wykupić polisę szkolną nnw, tutaj cuk/pl/kalkulator-nnw-dziecka macie na jej temat przydatne informacje.

bebefa
Posty: 214
Rejestracja: pt maja 22, 2020 6:43 pm

Re: Edukacja dziecka w domu

Post autor: bebefa »

W sumie prawdę mówiąc, edukacja dziecka jest bardzo ważna, a dziś nie wygląda to najlepiej. Dlatego ja mam nadzieję, że uda mi się to jakoś z dzieckiem nadrobić, skoro przed nami taki nowaera/pl/egzaminosmoklasisty/matematyka właśnie egzamin. Nie wiem, jak uda nam się z matematyką zadziałać, ale może nie będzie najgorzej.

ODPOWIEDZ