Milena
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 17, 2020 6:19 pm

Uzależnienie siostry

Post autor: Milena »

Na początku myślałam, ze psycholog wystarczy w sytuacji gdy moja siostra jest lekomanką. Niestety okazało się, że musi przejść specjalny detoks oraz leczyć się w jakimś dobrym ośrodku terapii uzależnień, na przykład Forest. Adres dostałam od znajomej, której syn tam przebywa. On się czuje bardzo dobrze w tym miejscu i wychwala psychoterapeutów, którzy angażują się bardzo w problemy podopiecznych.

Kasieńka
Posty: 92
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:45 pm

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: Kasieńka »

Lekomania to poważne uzależnienie i detoks tutaj jest jak najbardziej wskazany, Mój brat leczył się w ośrodku Detoks Fenix, gdzie personel medyczny początkowo zaproponował mu detoks. Niestety lata brania narkotyków bardzo go wyniszczyły. Odwyk był dla niego bardzo ciężki ale na szczęście wsparcie psychoterapeutów oraz nasze pomogło mu wyjść na prostą. Mam nadzieję, że z Twoją siostrą będzie wszystko dobrze.

marina
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:33 pm

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: marina »

Już zdałam sobie z tego sprawę. Mam 25 latm, pije na imprezach, gdzie zawsze mi się urywa film, piję sama w domu, siedze w pracy i myśle jaki alkohol kupić i się napic. Proszę, niech mi ktoś powie, gdzie mam złosić się o pomoc. AA czy też może już do ośrodka leczenia uzależnień Nefo ? Czy jestem jeszcze w takim starowym stadium, gdzie nie zajmująsię jeszcze takimi przypadkami. Proszę o pomoc...i nie piszcie głupich postów....

zorba
Posty: 72
Rejestracja: pn maja 11, 2020 2:24 pm

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: zorba »

Wydaje mi się, że wybór odpowiedniej poradni to sprawa indywidualna. Dlatego najlepiej samemu wejść na stronę Ranking ośrodków terapii i dopasować najwłaściwszą ofertę. Jest tam dużo adresów z całego kraju i opisane są dokładnie miejsca, gdzie odbywają się terapie.

wesołek
Posty: 118
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:38 pm

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: wesołek »

Nie wiem jak to jest z tym uzależnieniem , ale jedno wiem na pewno że jak mamy jakiś problem z którym nie potrafimy sobie poradzić to warto zaufać specjalistom takim jak psycholog. W końcu czasami lepiej jest wygadać się zupełnie komuś obcemu i no zdecydowanie łatwiej nam to wyjdzie. To też psycholog Warszawa tutaj znalazłam poradnia-harmonia/pl/psycholog-warszawa/ znajdziemy bardzo konkretną pomoc psychologiczną i to od ręki

bebefa
Posty: 214
Rejestracja: pt maja 22, 2020 6:43 pm

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: bebefa »

Nieważne, kogo to w rodzinie spotyka, zawsze jest nam przykro patrzeć, jak ktoś się pogrąża w problemie. I nie chce pomocy. A wcale nie jest powiedziane, że taka venus-and-mars/com/psychoterapia-czym-jest-i-dlaczego-warto-sie-nia-zainteresowac/ terapia nie będzie wystarczająca. Często jest i to na tyle, że leki nie są nam wcale tak potrzebne.

mrozek
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:25 am

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: mrozek »

Oczywiście nikogo nie zmusisz do terapii ale możesz podpowiedzieć siostrze, jakie ma możliwości. Tutaj poczytasz sobie o terapii uzależnień: psycholog-ms/pl/terapia-uzaleznien/ . Może akurat siostra zdecyduje się na to rozwiązanie.

Grazka123
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 03, 2020 11:13 am

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: Grazka123 »

Polecam bardzo miejscePsychoetarepeuta na Urysnowie ja tam otrzymałam profesjonalną pomoc jeśli chodzi o problemy psychiczne. Psychoterapia bardzo pomogła mi uporać sobie z problemami emocjonalnymi. Zrozumiałam jak wyjść z otaczajacyh mnie smutków i jak lepiej radzić sobie z trudnościami życiowymi. Polecam bardzo

Bakeneko
Posty: 292
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:00 pm

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: Bakeneko »

u nas był problem, dlatego zapisalismy sie na odwyk alkoholowy medox.org/pl/leczenie-odwykowe/ Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług ośrodka uzależnień. znajdziecie ich dokładną ofertę. Naprawdę szczerze polecam - to prawdziwi profesjonaliści, którzy odpowiednio podchodzą do sprawy.

marina
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:33 pm

Re: Uzależnienie siostry

Post autor: marina »

Moja siostra wpadła w złe towarzystwo. Żyje tylko imprezami, alkoholem. Wraca do domu całkiem pijana i ostatnio znalazłam u niej paczkę po narkotykach. Chce jej pomóc umieszczając ją w ośrodku terapii uzależnień Nefo. Tylko nie wiem jak ją przekonać. :( Macie jakieś pomysły?

ODPOWIEDZ