Monika
Posty: 383
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Przebieg ciąży

Post autor: Monika »

"""Witajcie,

jak u Was przebiegała ciąża? Raczej spokojnie, czy pojawiały się jakieś niespodzianki? Ja dopiero się do niej przygotowuję i staram się jak najwięcej czytać na ten temat :) Sporo przydatnych informacji znalazłam w kalendarzu na stronie internetowej mustela/pl/mustela-blog/14-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy. A Wy korzystałyście z takich kalendarzy?
"""

synia
Posty: 145
Rejestracja: wt sty 28, 2020 7:25 pm

Re: Przebieg ciąży

Post autor: synia »

Warto też patrzeć o krok dalej i przede wszystkim przygotować się na różne niespodziewane sytuacje. Tutaj philips/pl/c-e/blog/matka-i-dziecko/jak-pobudzic-laktacje.html sobie zerknijcie. Jest tam bowiem wiele ciekawych i informacji dla młodych mam i porad. Między innymi można dowiedzieć się w jaki sposób pobudzić laktacje. Jest to niezwykle ważne zarówno dla matki jak również dla dziecka.

AsiaS
Posty: 50
Rejestracja: wt paź 27, 2020 11:08 am

Re: Przebieg ciąży

Post autor: AsiaS »

A możecie mi powiedzieć, w jaki sposób skompletować wyprawkę? Również jestem na etapie ciąży, przebiega ona bez zarzutu, ale powoli już myślę, aby wszystkie niezbędne rzeczy zacząć przygotowywać :) Zdecydowałam się już na wózek i wybrałam ten od insevio/com/ z kolekcji Dolphin, bo przekonał mnie funkcjonalnością, ale nie wiem, co dalej. Jakie ubranka, akcesoria? :)

gierka
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 13, 2020 12:19 pm

Re: Przebieg ciąży

Post autor: gierka »

Przebieg ciąży jest bardzo ważny dla każdej przyszłej mamy. Dlatego też bardzo każda z nas stara się jak najlepiej o siebie zadbać już w pierwszych dniach ciąży. Mimo to bardzo często szukamy jakichkolwiek informacji w internecie. Moja siostra znalazła nawet tę stronkę lekarzebezkolejki/pl/blog/pierwsze-objawy-ciazy-jak-je-rozpoznac/w-1083 dzięki której bez problemu można dowiedzieć się czegoś więcej na temat pierwszych objawów ciąży.

kubek201
Posty: 36
Rejestracja: sob lis 14, 2020 11:33 pm

Re: Przebieg ciąży

Post autor: kubek201 »

Na tej stronie kobiecystyl/pl/co-ciebie-czeka-w-tym-ostatnim-miesiacu-ciazy/ możecie sobie poczytać na temat ostatniego miesiąca ciąży. Jest tam wiele ciekawych i praktycznych informacji, które mogą okazać się niezwykle pomocne. Poza tym jest tam sporo cennych wskazówek. Myślę, że w ogóle warto się rozejrzeć na tym portalu. Na pewno odnajdziecie tam ogrom wiedzy.

Milena
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 17, 2020 6:19 pm

Re: Przebieg ciąży

Post autor: Milena »

U mnie nie było żadnych problemów, a teraz moja kuzynka spodziewa się dziecka i jest też wszystko dobrze. Może tylko tyle, że okropnie się przejmuje, iż wchodzi w coraz mniej rzeczy. Ja jej jednak tłumaczę, że to naturalna kolej rzeczy i jest przecież bardzo ciekawa odzież ciążowa kraków formommy/pl/ . W sklepie można kupić dobrej jakości ubrania.

karowisniewska
Posty: 24
Rejestracja: pt sty 29, 2021 1:09 pm

Re: Przebieg ciąży

Post autor: karowisniewska »

Jestem obecnie w ciąży i dziękuję za wszystkie ciekawe informacje. Powiedzcie mi tylko, czy słyszałyście może o wózku insevio/com/? :) Chciałabym go kupić, bo przekonuje mnie wagą i wielkość. Jak dla mnie te duże wózki są jakieś przereklamowane..Podobno Insevio zajmuje mało miejsca w samochodzie i ogólnie w domu :)

paździoch
Posty: 102
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:40 am

Re: Przebieg ciąży

Post autor: paździoch »

A co z badaniami prenatalnymi ? Moim zdaniem to najważniejsze badanie jakie musimy wykonać na sam początek ciąży, oby sprawdzić kondycję zdrowia dziecka i wykluczenie wszystkich chorób. Słyszałam że w wykonywaniu badań najlepsza jest dr Wioletta Rozmus-Warcholińska, przyjmuje w Częstochowie, w Gyncentrum na ul Kozielewskiego. Jeżeli będziesz chciała sie zapisać a dadzą Cię do kogoś innego bo rzekomo nie będzie miejsca to upieraj sie chcesz do doktor Warcholińskiej.

sokol
Posty: 259
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 12:13 pm

Re: Przebieg ciąży

Post autor: sokol »

Warto wspierać dodatkowo swój organizm w tym trudniejszym dla niego okresie. Można suplementować na przykład preparat Miovelia: aptekagalen/pl/miovelia-30sasz-30kaps . Pozytywnie wpływa na funkcje jajników oraz na jakość komórek jajowych.

papilotka
Posty: 150
Rejestracja: pn lut 01, 2021 10:47 am

Re: Przebieg ciąży

Post autor: papilotka »

ja mialam to szczescie, ze moja ciaza przebiegala praktycznie bez zadnych dolegliwosci ;) wszystko od poczatku do konca bylo w jak najlepszym porzadku, wiec moglam sie skupic na kompletowaniu wyprawki, na przygotowaniu wszystkiego dla dziecka, szpital do porodu tez mialam wybrany praktycznie od poczatku- szpital Medicover, maja tam swietnych lekarzy, do tego opieka i standardy na wysokim poziomie

ODPOWIEDZ