bebefa
Posty: 214
Rejestracja: pt maja 22, 2020 6:43 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: bebefa »

W zasadzie nie powinno w niej zabraknąć wszystkich składników odżywczych, w tym tłuszczy. Już dawno obalono mit, że to one są główną przyczyną otyłości w Polsce. I dlatego sugerowałabym oleje rzepakowe do gotowania, smażenia, pieczenia. One również zostały oddemonizowane.

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: mojra »

Każdy organizm jest inny, pamiętajcie o tym. Ja mam sporo nietolerancji pokarmowych bo między innymi na gluten i laktozę, wiec moja dieta jest dość wymagająca. Gdybym miała sama przyrządać różnorodne posiłki, to chyba nigdy nie wyszłabym z kuchni. Dlatego też zdecydowałam się na catering od bodychief/pl/dieta-pudelkowa/poznan i powiem wam, że to akurat był strzal w dziesiątkę.

zuzula12
Posty: 1611
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: zuzula12 »

Moim zdaniem warto skorzystać z oferty na bodychief/pl/dieta-pudelkowa/trzcianka to oni oferują codzienną dostawę 5 posiłków w wybranej przez Ciebie kaloryczności. To bardzo dobra oferta. Moim zdanie warto korzystać z takich usług cateringowych.

sokol
Posty: 259
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 12:13 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: sokol »

Czasami można sobie pozwolić też na coś pysznego - na przykład na pizzę. Czy wiecie, że możecie ją przygotować także w domu? Bardzo ciekawy artykuł na ten temat znalazłam tu: sklep.technica/pl/blog/pyszna-pizza-w-domu-poznaj-tajniki-wloskich-mistrzow .

emiliakozak
Posty: 175
Rejestracja: czw sty 21, 2021 7:44 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: emiliakozak »

Myślę, że warto zadbać o to, aby dieta była wzbogacona o pyszną herbatę, która będzie wam nie tylko smakować, ale będzie miała zalety zdrowotne. Na stronie coteca/pl/herbata-oolong/398-herbata-czarna-milky-oolong.html możecie dowiedzieć się więcej o Herbacie Milk Oolong, która jest herbatą najwyższej jakości pochodzącą z Anxi w prowincji Fujian. Możecie ją zakupić w bardzo dobrej cenie, wysyłka odbywa się bardzo szybko i jest odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami.

milka
Posty: 335
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:37 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: milka »

Jeśli nie jesteś w stanie przygotować dla siebie takich pełnowartościowych posiłków z odpowiednią kaloryka to polecam dietę pudełkową. Tutaj primate.diet/malpie-miasta/bielsko-biala znajdziesz świetną ofertę dostosowaną do twoich potrzeb. U mnie dieta pudełkowa sprawdza się świetnie.

Remontowa
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 16, 2020 2:43 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: Remontowa »

Przede wszystkim warto wybierać produkty wysokiej jakości. To jest bardzo ważne, bo tylko z takich składników można przygotować zdrowe posiłki. Do diety warto też włączyć soki, np. z kiszonych warzyw artmankiszonki/pl/pl/c/Soki-z-kiszonych-warzyw/10 . Soki z kiszonek są bardzo zdrowe, świetnie działają na organizm i są dobre w smaku.

Dżonko
Posty: 393
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: Dżonko »

Ja niedawno dowiedziałam się że gluten mi szkodzi i lekarz zalecił jego eliminację. Uwielbiam makarony ale tez bezglutenowe są takie sobie. Tutaj fitorsweet/pl/produkty-zbozowe/makarony/makaron-bezglutenowy przeglądam różne, jakie makarony bezglutenowe są smaczne? Doradzicie mi? W Biedronce niestety nie ma dużego wyboru :D

mrozek
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:25 am

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: mrozek »

Jeśli chodzi o dietę to warto wiedzieć, przy jakich schorzeniach jak powinniśmy się odżywiać. Tutaj poczytacie więcej o diecie przy anemii: nowafarmacja/pl/blog/dieta-przy-anemii-co-jesc-czego-unikac . Uważam, że warto zainteresować się bliżej tym tematem.

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: bonyard »

Po prostu makro powinny być w odpowiednich proporcjach i trzeba bazować na zdrowych tłuszczach, węglach czy białkach. Tym charakteryzuje się właśnie kuchnia włoska czy grecka. Stąd idelikatesy24/pl/ można sobie zamówić oryginalne składniki i w domu gotować dania wyjęte jak z włoskiej restauracji :)

ODPOWIEDZ