Igielnik
Posty: 153
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:42 pm

Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: Igielnik »

"""Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Myślę nad wprowadzeniem w domu jakiegoś jedzeniowego reżimu ale tak, żeby dostarczać wszystkie potrzebne składniki

pokarmowe i odżywcze itd i jednocześnie, żebyśmy razem mogli chudnąć - podpowiecie coś?

Czytam o takich dietach np tu sofra/com/pl/instytut-zdrowia-sofra-w-karpaczu/dieta-pelnowartosciowa/

i już mam wstępne rozeznanie ale brakuje mi takiego całościowego planu, z podaniem prduktów, wyliczeniem kalorii itd.



jakieś sugestie?
"""

Milena
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 17, 2020 6:19 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: Milena »

Wystarczy prześledzić w internecie różne rodzaje proponowanych diet i sprawdzić ich składniki. Mnie najbardziej odpowiada ta z niskim indeksem glikemicznym dbam-o-siebie/pl/miesiac-z-niskim-indeksem-glikemicznym . Uwielbiam warzywa gotowane na parze dlatego właśnie chcę jej spróbować. Podobno wspaniale wpływa na zdrowie i zapobiega chorobom. Oczywiście dba też o utrzymanie prawidłowej wagi.

bajobaj
Posty: 151
Rejestracja: czw maja 28, 2020 2:56 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: bajobaj »

Moim zdaniem dieta pełnowartościowa to przede wszystkim wszystkie makroskładniki - węglowodany, tłuszcze i białko. Nie można jednego redukować kosztem innego. To mi się wydaje niewłaściwe i ja bym się na coś takiego nie zdecydowała. Jednak prawda jest taka, że nie jestem ekspertem, ale tu macie dietly/pl/blog/ ciekawy blog, zawsze aktualny i na czasie.

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: bonyard »

Produktów można wymieniać pełno. Polecam wypróbować melase bee/pl/9184-melasa. Świetnie sprawdza się jako zamiennik cukru. W ogóle na tej stronie można dostać produkty które są nie dostępne w centrach handlowych, polecam sprawdzić

matea
Posty: 125
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:29 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: matea »

warto postawić też na detoks. ja raz na jakis czas robię sobie taki detoks sokowy ( u mnie trwa z reguły 3 dni, ale można przedłużyć do 5 ). kupuje sobie wtedy soki Nuja :) smaczne, zdrowe. Po tych kilku dniach mam płaski brzuch, więcej energii i czuje się znacznie lepiej.

papilotka
Posty: 150
Rejestracja: pn lut 01, 2021 10:47 am

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: papilotka »

dieta, zeby spelniala swoje funkcje powinna byc moim zdaniem opracowana przez dietetyka, kazdy ma indywidualne potrzeby i predyspozycje, ktore warto uwzglednic :) odchudzanie.medicover/pl/ tutaj maja fajny zespol dietetykow, ktorzy podchodza do tematu bardzo powaznie. dobre jest tez to, ze robią tam bardzo dokladny screening otylosci

emiliakozak
Posty: 175
Rejestracja: czw sty 21, 2021 7:44 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: emiliakozak »

Na pewno powinna zawierać dużo witamin i minerałów, dzięki którym wasze zdrowie będzie na najwyższym poziomie. Na stronie vitamoc/pl/blog/porady/sok-z-czerwonego-buraka-wlasciwosci-przepisy-pozyskiwanie znajdziecie bardzo ciekawe przepisy na wartościowe soki z buraka, które mają bardzo dużo pozytywnych właściwości. Przepisy są naprawdę proste i szybkie do przygotowania i każdy bez problemu sobie z nimi poradzi.

erica
Posty: 163
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:08 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: erica »

A może warto byłoby jednak zastanowić się nad dietą pudełkową? Wtedy praktycznie o nic nie będziecie musieli się martwić. Ani o jadłospis, żeby był wartościowy i zdrowy, ani o proporcje kaloryczne. Jakby co tutaj minutaosiem/pl macie namiar na bardzo fajną firmą cateringową.

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: mojra »

Nie lepiej zdecydować się na dietę pudełkową i kwestię pełnowartościowych posiłków i ogólnie zbilansowanej diety, pozostawić specjalistom w swoim fachu? Ja nie miałabym czasu, aby zawracać sobie tym głowy. Dlatego postawiłam na cateromarket/pl/catering-dietetyczny/bialystok i każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że to była dobra decyzja z mojej strony.

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Z jakich elementów powinna się składać dieta pełnowartościowa?

Post autor: bonyard »

To zależy co danemu organizmowi jest najbardziej potrzebne. Ja uwielbiam ciasta marchewkowe bee/pl/fit-ciasto-marchewkowe-przepis-a-670.html a że miałam problemy z niektórymi warzywami to mój dietetyk polecił mi jeść je co jakiś czas :D

ODPOWIEDZ