gierka
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 13, 2020 12:19 pm

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: gierka »

Jeśli masz dobrego znajomego, który zajmuje się sprowadzaniem samochodów to oczywiście opłaca się to. Ale jeśli nie to możesz się zdziwić jakie to kosztowne może okazać się. Dlatego też ja jak szukałam samochodu to interesowały mnie przede wszystkim auta miejskie do 15 tys bo jednak po jeździe na mieście tylko takie autka bardziej sprawdzają się.

mrozek
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:25 am

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: mrozek »

A czy nie lepiej kupić auto, które przebywa już w Polsce? Lepiej skorzystać z takiej możliwości jak sprawdzenie samochodu warszawa: auto-inspekcje/pl/ . Dzięki temu będziecie mieć pewność, że nie kupujecie kota w worku.

kometka
Posty: 19
Rejestracja: czw lut 18, 2021 4:19 pm

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: kometka »

Przypominam, że oprócz tłumaczeń trzeba jeszcze pamiętać o akcyzie! Dokument potwierdzający jej opłacenie lub zwalniający z tej opłaty jest niezbędny przy składaniu wniosku o rejestrację pojazdu! Tu można znaleźć listę potrzebnych załączników mfind/pl/akademia/abc-zakupu/wniosek-o-rejestracje-pojazdu/. Myślę, że się przyda żeby zdążyć skompletować dokumenty w 30 dni.

sokol
Posty: 259
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 12:13 pm

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: sokol »

Zawsze pod ręką powinniśmy mieć namiary na pomoc drogową. Ja ostatnio do warsztatu dojechałam właśnie na lawecie. W tej sytuacji świetnie sprawdziła się pomoc drogowa 24h Katowice tanio i solidnie: pomoc-drogowa.katowice/pl/ . Taka firma transportowa też może się nam przydać.

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: mojra »

W sumie to nigdy nie interesowałam się tym tematem. Jak długo trwa takie sprowadzenie samochodu? Potrzebuję nowego samochodu jak najszybciej. Póki co korzystam z wynajem samochodów Warszawa i powiem wam, że jestem mile zaskoczona ich ofertą. Umowa czarno na białym, bez ukrytych kosztów.

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: bonyard »

Dla mnie sprowadzenie samochodu to za dużo fatygi. Prędzej wolę odwiedzić komis samochodowy Oleśnica i wybrać sobie tutaj coś na miejscu i mieć formalności z głowy. A tutaj też są dostępne tanie auta i jest ich naprawdę szeroki wybór

czoko752
Posty: 1026
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: czoko752 »

Jak sprowadzacie auto z zagranicy to warto mieć dla niego polisę która dobrze będzie go chroniła w razie wypadku. Tutaj beesafe/pl/ubezpieczenie-oc/ możecie sprawdzić jaką ofertę wam dadzą ale wiem że mają jedne z najniższych składek.

AleksandraP
Posty: 120
Rejestracja: pn lut 01, 2021 2:00 pm

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: AleksandraP »

A nie lepiej skorzystać z pomocy Autotesto? Oni nie dość że sprowadzają dla Ciebie samochód w określonym przez Ciebie budżecie, to jeszcze dopilnują żeby był dobrze sprawdzony. Nie ma mowy o kupowaniu auta z ukrytymi wadami albo przekombinowanym licznikiem ;) Nawet jeśli coś się podzieje, to dają gwarancję na rok w przypadku takiego auta które sprowadzili. Mój narzeczony już dwa razy korzystał z ich usług: raz w kraju żeby sprawdzili mu dostawczaka czy jest ok bo cena była podejrzanie niska, a drugi raz właśnie przy ściąganiu auta z Niemiec. Zostawiam link możecie poczytać na ich stronie jak wygląda taki raport z oględzin bit.ly/raport_auto_testo

zuzula12
Posty: 1611
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: zuzula12 »

Według mnie warto dobrze sprawdzić samochód przed jego zakupem, dlatego sprawdzcie sobie portal, na którym możecie uzyskać bezpłatny raport VIN . Jest to portal, z którego sam korzystałem i wielokrotnie mi to bardzo pomagało.

Anita
Posty: 18
Rejestracja: czw mar 12, 2020 8:37 pm

Re: Sprowadzenie samochodu ze Szwecji

Post autor: Anita »

Każdy ma jakiś pomysł.

ODPOWIEDZ