NataliaZ4
Posty: 92
Rejestracja: pn lut 01, 2021 1:59 pm

Nauka języków

Post autor: NataliaZ4 »

Witajcie. W artykule na blogu ProfiLingua profi-lingua/pl/blog/jak-robic-notatki-jezykowe-ktore-dzialaja znajdziecie, w jaki sposób robić notatki językowe do nauki ;)

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Nauka języków

Post autor: bonyard »

Jeśli chodzi o jeżyk polski to mi bardzo dużo pomogły książki z tej strony taniaksiazka/pl/repetytorium-maturzysty-2021-jezyk-polski-poziom-podstawowy-i-rozszerzony-agnieszka-sabak-p-522370.html . Przy przygotowywaniu się do matury szukałam podróżników które będą miał jak najlepsze opracowania. Dzięki tym udało mi się zdać maturę bez większego problemu :)

dert
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 29, 2021 7:53 pm

Re: Nauka języków

Post autor: dert »

Ucząc się angielskiego dużo przydatnych informacji można znaleźć w internecie bez problemu. Sam bardzo uważnie wysłuchałem sobie na youtube/com/watch?v=i8EdG_I2XL8 nagrania z kursu Aktywny Angielski. Bardzo przydatna wiedza. Trzeba wiedzieć jak się uczyć, żeby były efekty. Wszystko macie tam dokładnie omówione.

grażynka011
Posty: 1107
Rejestracja: śr wrz 15, 2021 9:28 pm

Re: Nauka języków

Post autor: grażynka011 »

Staram się jak najczęściej pomagać swojej córce w nauce języka angielskiego i inspiruje się infogliwice/pl/jak-pomoc-nastolatkowi-w-przygotowaniach-do-egzaminu-z-angielskiego/ . Tutaj dowiedziałam się jakie metody nauki są najskuteczniejsze, więc warto tutaj zajrzeć

PatkaM
Posty: 46
Rejestracja: wt lut 09, 2021 1:09 pm

Re: Nauka języków

Post autor: PatkaM »

Mnie to już się nie przyda. Znam na poziomie komunikatywnym angielski, więcej nie potrzebuje. No ale córki to pilnuje z nauką i też innych języków. Na razie uczy się hiszpańskiego, ale może spróbuje i czegoś innego. Ma taką możliwość w szkole Te Vizja Wawer więc korzysta. Dobra szkoła odgrywa tu kluczową rolę.

zuzula12
Posty: 1611
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Nauka języków

Post autor: zuzula12 »

"Według mnie obecnie warto inwestować w naukę języków obcych.



whiteart/pl/identyfikacja-wizualna
"

morowiec
Posty: 48
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:04 pm

Re: Nauka języków

Post autor: morowiec »

Osobiście uważam, że języka można nauczyć się tylko i wyłącznie w szkole języka. Samemu niestety bardzo ciężko osiągnąć porównywalne efekty. Ale na stronie portalzielonagora/pl/20220224465546/jak-pomoc-dziecku-w-przygotowaniach-do-egzaminu-cambridge znajdziecie porady, na które według mnie warto zwrócić uwagę.

dolores
Posty: 163
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:01 pm

Re: Nauka języków

Post autor: dolores »

Ja zapisałam się na kurs w szkole językowej lincoln.edu/pl/krakow/jezyk-angielski/ :) Kurs jest naprawdę świetny, bardzo dużo się na nim nauczyłam. Świetne metody, bardzo przyjemna nauka. Oferują naukę stacjonarnie i online :)

ODPOWIEDZ