Tikabum
Posty: 127
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 12:37 pm

Alternatywa dla maseczki

Post autor: Tikabum »

"""Z dostaniem maseczek u nas na razie lipa, choć podobno mają się wkrótce nawet na poczcie pojawić. A mi przyszedł do głowy fajny pomysł co zamiast maseczki :) Zainspirowała mnie jedna netowa reklama kominiarek motocyklowych - są takie jak potrzeba - zasłaniają większość twarzy w tym oczywiście usta i nos, można je prać, a przede wszystkim wyglądają odjazdowo!



Jak chcecie zobaczyć jakie są fajne wzory to ta reklama pokazała mi się na stronie ding/pl/polomarket,95 chyba w dziale polomarket gazetka.
"""

zorba
Posty: 72
Rejestracja: pn maja 11, 2020 2:24 pm

Re: Alternatywa dla maseczki

Post autor: zorba »

Ja bym się w takiej kominiarce okropnie pociła :) Już wolę nosić tradycyjne maseczki. Znalazłam nawet świetną ich ofertę na tej stronie taniomania/pl/t/maseczki-jednorazowe . Wolę sobie nawet zrobić zapas, bo nie wiadomo jak długo potrwa pandemia. A jeszcze będę szła do kosmetyczki i bez takiej ochrony to ani rusz. Podobno bardzo dobre są te z trzema warstwami, które świetnie filtrują.

gierka
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 13, 2020 12:19 pm

Re: Alternatywa dla maseczki

Post autor: gierka »

Czy ja wiem czy jest jakaś skuteczna alternatywa zamiast maseczki? No chyba że takie przyłbice ale nie wiem czy one tak naprawdę spełniają swoją rolę. W sumie warto może chociaż jedną taką mieć w domu. Więc szukałam w necie i przy okazji znalazłam takie testy na covid 19 Zdecydowanie zamówię kilka ich sztuk bo jednak zanim dostaniemy się do lekarza to minie sporo czasu a tak przynajmniej będę spokojniejsza

Elka
Posty: 91
Rejestracja: pn lut 24, 2020 12:01 pm

Re: Alternatywa dla maseczki

Post autor: Elka »

Jest wiele alternatyw dla maseczki, ale najskuteczniejszym sposobem jest jednak maseczka, i to z dobrym filtrem. Trzeba też wiedzieć, jak działać, jeśli mieliśmy kontakt z osobą zarażoną. Na pewno trzeba zostać w domu, żeby nie narażać innych na koronawirusa. Warto też wykonać test i zgłosić to do sanepidu. Bardzo dokładnie temat opisano na tej stronie dragonmask/pl/blog/koronawirus-kontakt-z-osoba-zarazona-co-zrobic .

ODPOWIEDZ