RobertOsm
Posty: 61
Rejestracja: wt paź 27, 2020 11:09 am

Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: RobertOsm »

Hej ;) Słuchajcie potrzebuję wybrać do domu pompę ciepła, do tej pory zastanawiałam się nad polską marką Varme, którą polecił mi znajomy. Pompy ciepła Varme to świetny sposób na bardziej ekologiczny sposób ogrzewania w domu, ich produkty to przede wszystkim wysoka klasa energetyczna w pełni wydajne :) Na varme.tech/ znajdziecie właśnie pompy ciepła od Varme.

NataliaZ4
Posty: 92
Rejestracja: pn lut 01, 2021 1:59 pm

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: NataliaZ4 »

Jeśli szukacie odpowiedniej pompy ciepła do domu lub wielopowierzchniowego budynku to mogę polecić pompy ciepła marki Varme. Wszystkie pompy ciepła mają klasę energetyczną A+++, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunki. Sama pompa ciepła polskiej marki Varme jest w pełni innowacyjnym i bezpiecznym urządzeniem.

bajobaj
Posty: 151
Rejestracja: czw maja 28, 2020 2:56 pm

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: bajobaj »

Skoro o tym mowa, to ja mam pomysł na coś jeszcze, co może Wam się sprawdzić i będzie dla Was dobrym rozwiązaniem. Mam na myśli niedrogie piecyki naftowe , które w dużej mierze pozwalają na przykład na wydajne dodatkowe ogrzewanie. Wiele osób ma coś takiego i jest zadowolonych.

Awatar użytkownika
wloczykijka
Posty: 244
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:42 pm

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: wloczykijka »

Sąsiad namówił mnie do montażu pompy ciepła - muszę przyznać, że była to bardzo dobra inwestycja. Za gorącą wodę w ogóle już nie muszę płacić i mogę ją używać do woli, jednak wszystko jest też zależne od pogody na zewnątrz. Inwestycja z moich wyliczeń zwróci się bardzo szybko i nie muszę się martwić o awarię, bo mam bardzo długą gwarancję na sprzęt. Pompę zamontowała mi firma https://karino.pl/, która zajmuje się tym już od bardzo długiego czasu. Ich zespół specjalistów jest najbardziej wykwalifikowany w całej Polsce!
Publiczność oklaskuje sztuczne ognie, ale nigdy wschód słońca.

Monika
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: Monika »

A skoro już jesteśmy przy ogrzewaniu, to czy słyszeliście może o nowoczesnym ogrzewaniu na podczerwień? Czy Waszym zdaniem jest to dobre rozwiązanie? Ja ostatnio widziałam takie panele grzewcze w ofercie firmy termoplaza/pl/ i dowiedziałam się, że można dzięki nim zaoszczędzić nawet 70% na kosztach za ogrzanie domu. Co o tym myślicie?

mojra
Posty: 661
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: mojra »

Ogólnie rzecz biorąc w naszym klimacie pompa ciepła to całkiem dobre rozwiązanie. Już nie mówiąc nawet o aspekcie ekologicznym, ale nawet o wygodzie. Ja przyzwyczaiłam się już nieco do ogrzewania podłogowego, chociaż były momenty, że chciałam je zmienić. Do tego dochodzi efekt podobny jak przy klimatyzacji, za to nieoceniony latem. Zobaczcie zresztą na ofertę tutaj schiessl/pl Myślę, że po porównaniu szczegółów technicznych to jedna z lepszych ofert na rynku.

zuzula12
Posty: 1646
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: zuzula12 »

Osobom zainteresowanym tematyką frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polecam firmę, z której usług sam skorzystałem jakiś czas temu. Dzięki nim, nie musiałem zrywać całej wylewki, przez co zaoszczędziłem sporo pieniędzy.

emiliakozak
Posty: 175
Rejestracja: czw sty 21, 2021 7:44 pm

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: emiliakozak »

Coraz więcej osób decyduje się na pompy ciepła. Jeśli posiadacie jednak w swoim domu ogrzewanie gazowe to koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem dom/pl/wymiana-starego-kotla-gazowego-na-kondensacyjny-jakie-zmiany-czekaja-instalacje.html. Wiecie, że warto zainwestować w nowy kocioł, dzięki któremu można liczyć na oszczędności i większą wydajność. Co ważne kondensacyjne kotły gazowe to urządzenia z zamkniętą komorą spalania – pobierają powietrze bezpośrednio z zewnątrz budynku lub szachtu kominowego.

Remontowa
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 16, 2020 2:43 pm

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: Remontowa »

Nie da się ukryć, że pompa ciepła to bardzo ekologiczny sposób ogrzewania domu. Jeśli chcecie pójść o krok dalej, to może zainteresuje Was fotowoltaika nysa.Dzięki panelom fotowoltaicznym można uzyskać darmowy prąd i wykorzystać go między innymi na potrzeby ogrzewania. To bardzo dobra opcja z kilku względów - przede wszystkim jest ekologiczna i ekonomiczna.

piotrowska
Posty: 173
Rejestracja: pt lut 12, 2021 1:24 pm

Re: Ogrzewanie ekologiczne - pompa ciepła

Post autor: piotrowska »

Mam u siebie takie rozwiązanie jak pompa ciepła shizen i już teraz mogę powiedzieć że warto było się na to rozwiązanie zdecydować. Zimą mogę ogrzewać dom a latem taka pompa jest w stanie działać jak klima, to bardzo wygodna opcja

ODPOWIEDZ