zuzula12
Posty: 1646
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Ocieplenie domu

Post autor: zuzula12 »

Każda osoba budująca własny dom napotyka dylemat związany z wyborem ocieplenia. Polecam Wam systemy ociepleń , zarówno wełna jaki styropian mają swoje zalety. Zapoznajcie się z artykułem dostępnym na stronie. Zawiera wiele informacji które pomogą Wam w podjęciu decyzji.

mojra
Posty: 661
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Ocieplenie domu

Post autor: mojra »

Słuchaj, a jaki materiał na ocieplenie domu wybrałeś? To najważniejsza kwestia i z całą pewnością warto sugerować się tutaj jakością, a nie ceną. My wybraliśmy z męzem styropian 15 cm bo zresztą tak nam polecano w hurtowni, gdzie styropian kupowaliśmy i powiem wam, że to był naprawdę dobry wybór.

Remontowa
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 16, 2020 2:43 pm

Re: Ocieplenie domu

Post autor: Remontowa »

Teraz jest bardzo dużo skutecznych metod na ocieplenie starych i nowych budynków. My w tym roku zdecydowaliśmy się na ocieplenie poddasza i przerobienie go na pomieszczenia mieszkalne. W kwestii ocieplenia zdecydowaliśmy się na pianę pur purizoler/pl/pianapur/.To świetny sposób na szybkie i skuteczne wykonanie izolacji. Poza tym koszty są bardzo przystępne w porównaniu z innymi metodami.

bonyard
Posty: 444
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Ocieplenie domu

Post autor: bonyard »

Rzeczywiście jest wiele metod na ocieplenie budynków, ale z tego co się zorientowałam to bardzo często wybierana jest metoda izolacja dachu pianą PUR gdyż jest relatywnie niedroga, a skuteczna. Tyczy się to także poddaszy

Korzeń
Posty: 59
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 11:59 pm

Re: Ocieplenie domu

Post autor: Korzeń »

To fakt, sposobów na ocieplenie budynku jest sporo, ale ich skuteczność zależy od wielu czynników. Najcześciej stosuje się styropiany tego typu amitec/com/pl/ w zalezności od preferencji białe albo grafitowe. To jedna z najtańszych i najczęściej stosowanych form docieplenia elewacji. A to jak się będzie sprawdzać zależy tak naprawde od wykonania. Amitec zna się na tym - warto zaufać firmie

Bakeneko
Posty: 292
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:00 pm

Re: Ocieplenie domu

Post autor: Bakeneko »

A co możecie powiedzieć o firmach zajmujących się ociepleniem poddaszy? Właśnie potrzebuję takiej usługi, zatem zrobiłem mały research w sieci i natrafiłem na polecaną firmę z moich okolic. To izolacje-leszno/pl/ocieplenia-poddaszy-w-sremie.html, wyglądają na solidnych fachowców. Uważacie, że się sprawdzą?

sokol
Posty: 265
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 12:13 pm

Re: Ocieplenie domu

Post autor: sokol »

Myślę, że piana pur to będzie bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o ocieplanie budynków. Na stronie izolmax/pl/piana-pur/ znajdziesz wszystkie informacje właśnie na ten temat. Polecam się rozejrzeć i poczytać - uważam, że warto posiadać wiedzę na ten temat.

mojra
Posty: 661
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Ocieplenie domu

Post autor: mojra »

Grunt to wybrać dobrej jakości styropian. Nie ma też co przepłacać. Najlepszym wyborem będą zakupy w tej hurtowni https://styro24.pl/ - sami sprawdźcie.

Monika
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Ocieplenie domu

Post autor: Monika »

A czy taki montaż styropianu w celu ocieplenia domu jest trudny? Czy można takie prace wykonać samodzielnie, czy lepiej jednak zatrudnić do tego fachowców? Jak to wyglądało w Waszym przypadku?

czoko752
Posty: 1063
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Ocieplenie domu

Post autor: czoko752 »

Myślę, że najlepszą inwestycją w ciepły dom, jest zainwestowanie w odpowiednie ogrzewanie. Obecnie na rynku są dostępne takie rozwiązania, jak pompa ciepła typu powietrze woda . Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Co myślicie?

ODPOWIEDZ