bajobaj
Posty: 151
Rejestracja: czw maja 28, 2020 2:56 pm

Remonty

Post autor: bajobaj »

Cześć, jako że zaczynam z remontem, mam do Was pytanie. A mianowicie czym gruntować płyty kartonowo gipsowe i jaki to ma sens? W sumie ja to sobie nad tym wszystkim nie do końca mogę rozwiązać i nie wiem, czy to będzie rzetelne, dlatego dajcie mi proszę namiary, co wy wiecie na ten temat.

anya
Posty: 160
Rejestracja: wt cze 30, 2020 1:51 pm

Re: Remonty

Post autor: anya »

Dzięki za porady.... Jak chodzi o mnie to właśnie w sieci szukam porady i wskazówki na to, jaki kolor farby do przedpokoju i innych wnętrz wybrać? Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa, jakby się wydawało... W końcu na rynku mamy różnorodne farby i możliwości, także jest nad czym główkować...

czoko752
Posty: 1063
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Remonty

Post autor: czoko752 »

Podpowiedzcie mi - ile czasu schnie grunt ? Czy to wszystko zależy od tego, jakiej firmy jest to grunt, czy każdy schnie w podobnym czasie. Zależy mi na doborze najlepszych produktów, jak i na wykonaniu wszystkiego krok po kroku, aby efekty remontu były jak najlepsze.

bonyard
Posty: 445
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Remonty

Post autor: bonyard »

Należy pomyśleć jednocześnie o remoncie i zajęciu się odpadami po remoncie. Popytałam w okolicy i dowiedziałam się, że kontenery na śmieci są do wynajęcia https://dkm-odpady.pl/pl/regions/piotrkow-trybunalski . Taki kontener przyjeżdża, a po jego zapełnieniu firma we własnym zakresie zajmuje się wywozem odpadów.

mrozek
Posty: 279
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:25 am

Re: Remonty

Post autor: mrozek »

Moim zdaniem warto porozmawiać z fachowcami od wykańczania domów. Myślę, że elektryk będzie wiedział, co zrobić w danej sytuacji - a na pewno trzeba między innymi położyć instalacje. Tutaj znajdziecie namiary na specjalistę: elektryk Marcin Molski Warszawa https://www.warszawa-elektryk.pl/ .

destruction
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 07, 2021 1:00 pm

Re: Remonty

Post autor: destruction »

W czerwcu zrobiliśmy kompleksowy remont naszego domu, obejmujący wymianę paneli podłogowych oraz instalację nowych schodów. Cały proces przebiegł dosyć szybki, a po zakończeniu prac przyszedł czas na wybór nowych schodów. Takie zakupy według nas powinno się ocenić na żywo, dlatego tak postąpiliśmy i wybraliśmy się do firmy Krakstone w Krakowie. Na https://www.krakstone.com/oferta/schody-wewnetrzne/ dostępna jest ich oferta schodów wewnętrznych. Po przejrzeniu asortymentu i ogólnej ocenie wybraliśmy schody granitowe wewnętrzne o nowoczesnym designie. Granit to materiał cechujący się mnóstwem zalet, a na trwałości i wytrzymałości zależało nam najbardziej.

anya
Posty: 160
Rejestracja: wt cze 30, 2020 1:51 pm

Re: Remonty

Post autor: anya »

No super.... Ja właśnie planuję odświeżyć swoją sypialnię i tak zastanawiam się nad tym - jaką wybrać najlepiej farbę. Która opcja
lepsza? Która farba satynowa a lateksowa? Może macie większe doświadczenie w tym zakresie i możecie mi doradzić? Możecie mi doradzić?

bebefa
Posty: 216
Rejestracja: pt maja 22, 2020 6:43 pm

Re: Remonty

Post autor: bebefa »

Robiliście kiedyś meble z europalet krok po kroku ? Chętnie bym się tego nauczyła, bo jak dla mnie, to jednak fajnie jest wiedzieć, co i jak będzie wyglądać, niemniej jednak pamiętajmy, że warto sobie to jakoś omówić i wspólnie wybrać modele, które będą wyglądać najlepiej.

AleksandraP
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 01, 2021 2:00 pm

Re: Remonty

Post autor: AleksandraP »

Poszukuję solidnych schodów strychowych. Czy ktoś zamawiał w firmie https://dekarzonline.pl/pl/c/Schody-strychowe/103 ? :)

bonyard
Posty: 445
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Remonty

Post autor: bonyard »

Jeśli chodzi o remonty domów, dobrym pomysłem jest zawsze mieć plan na wywóz gruzu łódź. Wiele osób ma tendencję do pomijania tego aspektu, ale zaufaj mi, warto go rozważyć. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest kupa gruzu zalegająca na podwórku przez wiele tygodni. Upewnij się więc, że uwzględniłeś ten kluczowy krok w procesie renowacji.

ODPOWIEDZ