Lenta
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 26, 2020 11:26 am

Od czego zacząć budowę

Post autor: Lenta »

"Młoda rodzinka, planujemy budowę domu ok 150 m, jesteśmy na starcie- szukamy działki.

Żadne z nas nie ma pojęcia o budowie.

Od czego zacząć, jakie rady na start? Na co się przygotować?

Planujemy sfinansować kupno działki i kredyt do końca tego roku, racjonalnie ile czasu minie do momentu kiedy będziemy mogli się wprowadzić?
"

atss
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 27, 2020 7:17 am

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: atss »

"Kupując działkę określcie swoje potrzeby i możliwości finansowe. Sprawdzajcie księgi wieczyste, mpzp, możliwość doprowadzenia mediów do działki. Po wybraniu projektu szukajcie od razu firmy budowlanej bo z terminami na przyszły rok na pewno będzie ciężko. Kiedy będziecie mogli się wprowadzić? Przy pomyślnych wiatrach w przyszłym roku na jesień ale na to bym się nie nastawiała

Daję też namiar na firmę, w której wynajmiecie sanitaria na budowę domu clipper/pl/toalety-przenosne/
"

bajobaj
Posty: 151
Rejestracja: czw maja 28, 2020 2:56 pm

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: bajobaj »

Wybór materiału jest na tyle ważny, że ja w sumie sobie na to pozwalam, żeby na przykład wcześniej na to zerkać. Kolejna sprawa to jednak mimo wszystko to, jak ma to wszystko wyglądać dla pracowników. I na pewno takie toaletki/com/przenosne-umywalki-na-budowe/ umywalki i wc muszę mieć. Nie jest to dla mnie jednak zbyt proste, dlatego pomóżcie.

matys
Posty: 162
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:42 pm

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: matys »

Na waszym miejscu zaczęłabym od projektu domu, bo okazuje się, że każdy ma jakieś widzimisię odnośnie domu, a jednak warto sprawdzać, jak to będzie wyglądać. No i ja na razie zerkam tu mgprojekt/com/pl/hiacynt-6 , bo ten projekt wygląda dla mnie najlepiej. Chce się na nim skupić, to dla mnie dobre rozwiązanie.

grażynka011
Posty: 1126
Rejestracja: śr wrz 15, 2021 9:28 pm

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: grażynka011 »

Według mnie najlepszym wyborem będą też akcesoria parkingowe od taab/pl/ . U nas w firmie sprawdziły się doskonale, są bardzo funkcjonalne i solidne

Bajeczna
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 14, 2020 12:37 pm

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: Bajeczna »

"Proponuję budowę zacząć od wizyty w biurze firmy skandhouse/pl/

Jest to producent domów szkieletowych, stawianych w zaledwie kilka tygodni. Postawią dom elegancki, solidny, trwały i do tego energooszczędny, a nam pozostanie tylko radość z własnego, wymarzonego gniazdka. Domy te stawiane są w nowoczesnej, skandynawskiej technologii nSteico, znanej ze swojej niezawodności.
"

AleksandraP
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 01, 2021 2:00 pm

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: AleksandraP »

Warto zrobić wyceny produktów żebyś wiedziała na jakie koszty mniej więcej się nastawić. Jak ja się budowałam to korzystałam z różnych kalkulatorów na stronach producentów. Okna wyceniałam i zamawiałam na stronie debesto/com/pl/kalkulator-okien/ :) Polecam.

czoko752
Posty: 1062
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: czoko752 »

Skoro jesteście już na dalszych etapach, to powiedzcie mi, co wybieracie, jeśli chodzi o garaż? Nie ukrywam, że zainteresowała mnie taka propozycja, jak żywice garażowe, którą widziałam w ofercie https://www.milabud.pl/pl/c/zywica-garazowa/252 . Myślę, że jeśli chodzi o garaż, to będzie to naprawdę trafiona propozycja.

milka
Posty: 335
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:37 pm

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: milka »

Zerknij na sklep gniazdka. Myślę, ze oferta tego sklepu może cię zainteresować. Znajdziesz w niej nie tylko gniazdka ale również systemy alarmowe,, osprzęt dotykowy, dzwonki, monitoring itd,

zuzula12
Posty: 1643
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Od czego zacząć budowę

Post autor: zuzula12 »

W moim przypadku skorzystałem z oferty firmy Stalmex - https://blaszaki.com.pl/kategoria-produ ... z-wiatami/ , która wykonała dla mnie solidny garaż blaszany w naprawdę rozsądnej cenie. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.

ODPOWIEDZ