mojra
Posty: 647
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Budowa.

Post autor: mojra »

Wiecie już na jaką wylewkę się zdecydujecie? Jeśli nie, to warto się nad tym zastanowić, zapoznać ze wszystkim wadami i zaletami. My po dość długich namysłach zdecydowaliśmy się na posadzka anhydrytowa i uważam, ze to był strzal w dziesiątkę. Tym bardziej że zależy nam na ogrzewaniu podłogowym.

anya
Posty: 135
Rejestracja: wt cze 30, 2020 1:51 pm

Re: Budowa.

Post autor: anya »

Właśnie też zastawiam się nad ogrzewaniem, jakie u siebie zrobić. Przejrzałam kilka ofert i zainteresowały mnie kotły grzewcze Buderus atigo/pl/kotly-buderus/ . Czy ktoś z was może posiada od nich piec? Czy warto dokonać jego zakupu? Ponoć jest solidnie wykonany. Po za tym można u nich dokonać zakupu całego zestawu urządzeń grzewczych. Także nie musiałabym o nic praktycznie się martwić.

sokol
Posty: 259
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 12:13 pm

Re: Budowa.

Post autor: sokol »

Kolejną kwestią, którą warto się zainteresować, jest system klucza jednakowego. Słyszeliście o takim rozwiązaniu? Na stronie klucz master systemkluczowy/pl/ znajdziecie wszystkie informacje na ten temat. Jest to moim zdaniem wygodna opcja.

AsiaS
Posty: 50
Rejestracja: wt paź 27, 2020 11:08 am

Re: Budowa.

Post autor: AsiaS »

Przy ubieganiu się na pozwolenie na budowę może pomóc uzyskanie specjalnego certyfikatu energetycznego, dzięki któremu firma opracowuje całą charakterystykę energetyczną :) Zajmują się wyrobieniem takiego certyfikatu efektywniej/pl/certyfikaty-swiadectwa-energetyczne, dlatego polecam sprawdzić ich ofertę, może się to przydać zwłaszcza przy budowach różnych lokali czy budynków mieszkalnych.

mrozek
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:25 am

Re: Budowa.

Post autor: mrozek »

Koniecznie pamiętaj także o odpowiednim ogrzewaniu domu. Bardzo dobrą ofertą jest ekogroszek hurt. Znajdziesz ją na stronie ekogroszek-patriot/pl/ . Zachęcam do bliższego zapoznania się.

firanka
Posty: 92
Rejestracja: czw lis 26, 2020 9:03 pm

Re: Budowa.

Post autor: firanka »

Najwięcej przemyśleń miałam przy wyborze systemu ogrzewania, bo to też najbardziej wpływa na ogólne koszty eksploatacji. Tu zdecydowałam się na pellet oraz sprawdzony system Defro defro/pl/ . Kocioł Alfa II jest wyposażony w automatyczne sterowanie, co ułatwia obsługę. Dodatkowo to wydajny system więc paliwa spalanego idzie mniej niż zakładałam, co pozytywnie odbija się na finalnych kosztach.

emiliakozak
Posty: 175
Rejestracja: czw sty 21, 2021 7:44 pm

Re: Budowa.

Post autor: emiliakozak »

Jeśli budujecie dom to należy pod uwagę wziąć wiele kwestii, między innymi jakie parapety wybrać, aby pasowały do reszty pomieszczeń i spójnie się komponowały. Warto zainwestować w coś porządnego np. wykonane z granitu, a nie plastiku, gdyż przede wszystkim dużo lepiej się prezentują, a poza tym są wykonane z solidnych materiałów i posłużą wam przez wiele lat. To dobra inwestycja.

postzunia
Posty: 64
Rejestracja: wt maja 12, 2020 1:02 pm

Re: Budowa.

Post autor: postzunia »

Jeżeli chcesz budowac swój pierwszy dom to na pewno powinieneś skupic się szczególnie na projekcie, nie bierz się za to samodzielnie bo może Ci to zając nawet pół roku. Lepiej będzie rozejrzec sie na stronie archeton/pl/ Gdzie kupisz gotowy projekt w nie dużych pieniądzach. Sama rozglądam się za projektem domu na płycie do 70mkw.

zuzula12
Posty: 1610
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Budowa.

Post autor: zuzula12 »

Gdyby ktoś zastanawiał się nad tym jakie ogrzewanie wybrać to polecam wybrać gazowe ogrzewanie. Zobaczcie sobie na stronę amerigas opinie 2019 tutaj poczytajcie o nowej firmie która dostarcza gaz. Moim zdaniem ma ona świetne oferty.

NataliaZ4
Posty: 92
Rejestracja: pn lut 01, 2021 1:59 pm

Re: Budowa.

Post autor: NataliaZ4 »

Przy budowie domu warto zastanowić się nad wykorzystanym ogrzewaniem w domu. U nas świetnie sprawdzają się pompy ciepła. Jeśli szukacie takich urządzeń to polecam zapoznać się z polską marką varme.tech/, gdzie macie w ich ofercie zarówno monobloki, jak i urządzenia typu SPLIT. To obecnie ekologiczne rozwiązanie, które od razu zauważymy na zmniejszających się rachunkach :)

ODPOWIEDZ