atss
Posty: 24
Rejestracja: czw sie 27, 2020 7:17 am

Budowa domu od czego zacząć

Post autor: atss »

Jak w temacie. Od czego zacząc budowę domu? Jak się do budowy przygotować? Czy ktoś ostatnio się budował oraz doradzi w temacie?

Lenta
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 26, 2020 11:26 am

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: Lenta »

"Czy dla działki jest ustalony mpzp? Jeśli tak to wypis i wyrys żeby wiedzieć jakie projekty wchodzą w grę. Jeśli nie ma mpzp to trzeba złożyć o wydanie warunków zabudowy. W międzyczasie można zlecić wykonanie mapy do celów projektowych geodecie i starać się o warunki przyłączenia od poszczególnych dostawców (wodociągi, energetyka, gaz). Potem kupujesz lub zlecasz wykonanie projektu oraz jego adaptację i znajdujesz kierownika budowy który może dla Ciebe zająć się pozwoleniem na budowę. Wynajmij równiez toaletę dla pracowników na budowie clipper/pl

Potem to już z górki
"

zuzula12
Posty: 1611
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: zuzula12 »

"Jakie macie zdanie na temat obecnych cen materiałów budowlanych?



Kolorowanki do druku - kolorowanki24/pl
"

AleksandraP
Posty: 120
Rejestracja: pn lut 01, 2021 2:00 pm

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: AleksandraP »

My też mamy w planach budowę. Po zakupie działki wybraliśmy projekt, z którym poszliśmy do architekta ;) On pomaga nam załatwic wszystkie formalności typu pozwolenie na budowę i adaptuje projekt. Teraz będziemy kopać studnię i robimy rozeznanie w cenach materiałów. Wyceniamy też okna np dzięki kalkulatorom debesto/com/pl/kalkulatory/kalkulator-okien-pcv-dla-firm oraz porównujemy oferty ekip budowlanych. Jest trochę chodzenia i szukania.. ale mam nadzieję, że będzie warto :)

czoko752
Posty: 1026
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: czoko752 »

Polecam przeczytać artykuł na stronie prawny.org/pl/2019/09/16/sluzebnosc-drogi-koniecznej-ochrona-praw-z-niej-wynikajacych/ , jeśli jesteście na etapie ustalania służebności drogi do Waszej działki. Temat jest niezwykle ważny, jeśli ktoś np. chciałby sprzedać działkę.

mojra
Posty: 650
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: mojra »

Czy ktoś z was buduje dom w Toruniu bądź okolicach? Jeśli tak, to do polecenia mam https://www.lisak.com.pl/ To sprawdzony i szeroko polecany geoeta z doświadczeniem.

Awatar użytkownika
galaretek
Posty: 470
Rejestracja: pt wrz 13, 2019 7:11 pm

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: galaretek »

Jeżeli ktoś z was zastanawia się nad zainwestowaniem w przydomową oczyszczalnię ścieków i nie wiecie na czyje usługi powinniście się zdecydować, to szczerze mogę wam polecić tą stronę https://geobud.pl/. Sam miałem okazję skorzystać z ich usług jakiś czas temu i muszę powiedzieć, że nie zawiodłem się. Gołym okiem widać, że są to specjaliści w tej dziedzinie. Można im śmiało zaufać. Ciężko aktualnie znaleźć kogoś lepszego w tym regionie. Myślę, że wy również będziecie zadowoleni z ich usług, polecam gorąco!
Pal się, pal, przemknęło mi przez głowę. Niech Bóg mi wybaczy takie myśli, ale ty się pal.

Raksima
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 12:05 pm

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: Raksima »

Z pewnością dziś budując dom, musimy pamiętać o nowoczesnych rozwiązaniach. Wiele osob dezyduje sie na montaż fotowoltaiki i pompy ciepła, to bardzo dobre i nowoczesne rozwiązanie. Polenergia fotowoltaika zajmuje się zarówno montażem paneli fotowoltaicznych, jak i wspomnianych pomp ciepła. Warto przejrzeć ich ofertę

mrozek
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:25 am

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: mrozek »

Ktoś musi też to wszystko w kuchni podłączyć. Możesz porozmawiać na ten temat z hydraulikiem, na pewno Ci doradzi, co robić. W moim przypadku trafnym wyborem okazał się hydraulik Zbigniew Dziomdziora Instalatorstwo Łódź: http://hydraulik-lodz.pl/ .

Dżonko
Posty: 393
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Budowa domu od czego zacząć

Post autor: Dżonko »

Budowa domu to przeogromne przedsięwzięcie i przede wszystkim też inwestycja. Aktualnie stawia się na rozwiązania ekologiczne i też ekonomiczne. Na temat budowania domu oszczędnego możecie poczytać tutaj: https://jbenergia.pl/blog/planujesz-bud ... etaj-o-pv/ . Instalacja fotowoltaiczna pozwoli w przyszłości zaoszczędzić na kosztach zużycia prądu.

ODPOWIEDZ