papilotka
Posty: 150
Rejestracja: pn lut 01, 2021 10:47 am

Re: Instalacje grzewcze

Post autor: papilotka »

a co powiecie na piec typu koza? u nas nie niewielki metrazu sprawdza sie swietnie, mamy z kratki/pl :)

bajobaj
Posty: 151
Rejestracja: czw maja 28, 2020 2:56 pm

Re: Instalacje grzewcze

Post autor: bajobaj »

Właściwie to ja mam sporo do powiedzenia w tym temacie, ale jednak nie do końca wszystko ogarniam. Chodzi mi o takie drewniane domki narzędziowe , jakie widziałam na stronie nowoczesne-domki/pl/ . Chciałabym je poszerzyć, żeby dodatkowo móc na przykład zajmować się tam na przykład stolarstwem dla amatorów. No, ale mam problem z tym, jak to ogrzewać. Ktoś z Was może ma pomysł?

milena49
Posty: 194
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:00 pm

Re: Instalacje grzewcze

Post autor: milena49 »

Stare piece często nie spełniają norma. To tzw. kopciuchy, które nie tylko są mało ekonomiczne, ale też zanieczyszczają środowisko. Więc warto pomyśleć i wymianie. Tym bardziej warto, że na taką wymianę można uzyskać dofinansowanie. I to całkiem wysokie. Sprawdźcie ten artykuł domowniczy/pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/ - doskonale wyjaśnia o co chodzi.

milka
Posty: 335
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:37 pm

Re: Instalacje grzewcze

Post autor: milka »

Czym ogrzewacie dom? My węgle i własnie sie zastanawiamy czy zamówić już wegiel czy jeszcze poczekać! Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Przejrzałam juz kilka ofert składów węgla i trafiłam na Al Pari skład wegla - alpari/com/pl/ chyba zamówimy tam węgiel na cała zimę. Ich oferta najbardziej mi odpowiada.

zuzula12
Posty: 1646
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Instalacje grzewcze

Post autor: zuzula12 »

W przypadku mojej firmy współpracuje z https://www.eko-projekt.com/ , ponieważ cenię sobie jakość w rozsądnej cenie. Firma EKO-PARK prowadzi doradctwo w zakresie ochrony środowiska, pomaga uzyskać wszelkie potrzebne pozwolenia.

Dżonko
Posty: 398
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Instalacje grzewcze

Post autor: Dżonko »

Izolacja termiczna pianka poliuretanowa rur jest praktycznym i efektywnym rozwiązaniem w zakresie termoizolacji. Ten materiał jest stosunkowo łatwy w użyciu i pozwala na szybkie osiągnięcie trwałej ochrony termicznej rur. Aplikacja pianki polega na równomiernym pokryciu rur warstwą izolacyjną, która zapobiega utracie ciepła oraz kondensacji wilgoci. Izolacja rur pianką poliuretanową jest szczególnie przydatna w instalacjach grzewczych i chłodniczych, gdzie utrata ciepła lub nadmiar wilgoci mogą prowadzić do problemów.

Monika
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Instalacje grzewcze

Post autor: Monika »

A w jaki sposób ogrzewacie wodę w Waszych gospodarstwach domowych? Czy moglibyście mi polecić jakieś sprawdzone, energooszczędne podgrzewacze wody? Bardzo mi zależy na tym, żeby chociaż trochę zaoszczędzić na rachunkach. Widziałam, że takie urządzenia ma w swojej ofercie na przykład firma Stiebel-Eltron. Mieliście z nią może kiedyś do czynienia?

ODPOWIEDZ