anya
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 30, 2020 1:51 pm

Budowa domu.

Post autor: anya »

"""Witajcie.

Od czego zacząć budowę domu? Niedługo planuje postawić coś dla siebie i nie wiem specjalnie od czego zacząć? O czym powinnam pamiętać decydując się na taką inwestycję? Doradzicie mi?
"""

erica
Posty: 163
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:08 pm

Re: Budowa domu.

Post autor: erica »

Myślę, że na początku trzeba byłoby zacząć od zakupu działki, aby wiedzieć na jaki projekt sobie możesz pozwolić. No, a potem możesz zajrzeć sobie na stronę mgprojekt/com/pl i wybrać coś idealnego dla siebie. No i tak też reszta się pokula... Poszukasz materiały, firmę budowlaną i będzie można zacząć działać.

anya
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 30, 2020 1:51 pm

Re: Budowa domu.

Post autor: anya »

Dobrze, dzięki w takim razie za namiar na firmę MG Projekt. W wolnej chwili sobie na spokojnie przejrzę ich projekty i zobaczymy... Powinno być dobrze, ponieważ czytałam na ich temat właśnie sporo pozytywnych opinii.

Elka
Posty: 91
Rejestracja: pn lut 24, 2020 12:01 pm

Re: Budowa domu.

Post autor: Elka »

Z własnego doświadczenia wiem, że budowa domu jest stresująca. Na początku nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele elementów trzeba ogarnąć. Najważniejszy jest dobry wykonawca. Ja znalazłam ich izolmax/pl/piana-pur/. Przeczytałam opinie i zdecydowałam się, bo ocieplanie pianą pur jest coraz popularniejsze. Podobno to nowoczesne rozwiązanie i masowo się je już stosuje.

Brzostuś
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 7:08 pm

Re: Budowa domu.

Post autor: Brzostuś »

Najważniejsze to wiedzieć, czego się chce. Bez sensu inwestować, jeśli dom okaże się obciążeniem. To musi być miejsce relaksu, do którego chętnie będzie się wracać. Mi się bardzo podobają projekty od unique-residence/com/projekty/willa-chic/, szczególnie ten projekt willi Chic. Bardzo klasyczny, a jednak surowy i nowoczesny. Rzadko spotyka się takie projekty.

budowlaniecja
Posty: 145
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:58 am

Re: Budowa domu.

Post autor: budowlaniecja »

Ja postanowiłem skorzystać przy budowie domu z tej oferty tu inverter/com/pl/ Zainteresował mnie kocioł na pallet. Kotły które ogrzewaja dom i przygotowują ciepłą wodę. Pallet to jedno z najtańszych, ekologicznych możliwości ogrzania domu. Chociaż warto zapoznac się z innymi rozwiązaniami z tej propozycji.

sokol
Posty: 259
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 12:13 pm

Re: Budowa domu.

Post autor: sokol »

Zainteresuj się też koniecznie różnymi systemami, które możesz założyć w swoim domu. Jednym z nich jest system jednego klucza. Poczytaj o nim więcej na stronie masterkey/pl/ .

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Budowa domu.

Post autor: bonyard »

Działka, projekt, pozwolenie i potem budujesz. Sam, albo z ekipą - Twój wybór. Jedną z pierwszych czynnośći to będzie budowa fundamentów, skontaktuj się wobec tego z nimi - godelbeton/pl/ - dostępny jest tu beton budowlany o bardzo dobrych właściwościach. Sprawdzona firma, warta polecenia

gierka
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 13, 2020 12:19 pm

Re: Budowa domu.

Post autor: gierka »

Budowa domu to coś o czym marzę, lecz jakoś nic nam się nie zgrywa. Dlatego też zastanawiam się nad tym czy by nie kupić po prostu już gotowego domu bądź mieszkania. W tym celu zaczęłam przeglądać różne strony biur nieruchomości. I tak trafiłam na te biuro estatedealer/pl/ gdzie znaleźć można wiele bardzo ciekawych ofert. Więc tam każdy znajdzie dla siebie coś idealnego

mrozek
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 26, 2020 11:25 am

Re: Budowa domu.

Post autor: mrozek »

Warto też znaleźć dobrych fachowców, którzy pomogą nam z całą tą budową. Na pewno potrzebny będzie między innymi elektryk. Ja polecam takie rozwiązanie jak elektryk Marcin Molski Warszawa: warszawa-elektryk/pl/ . Jest to świetny fachowiec.

ODPOWIEDZ