Brzostuś
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 7:08 pm

Rekuperacja

Post autor: Brzostuś »

Czy ktoś ma w domu wentylację mechaniczną? Czy faktycznie jest taki szał, jak obiecują producenci choćby tutaj: proclim/pl/rekuperacja/ ? Bo brzmi obiecująco: czyste powietrze, stała temperatura, cisza w domu i problem z wilgocią rozwiązany. Jakieś opinie?

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Rekuperacja

Post autor: bonyard »

Jest szał i jest na to powód, wentylacja jest potrzebna, a do tego odzysk ciepła z rekuperatora umożliwia zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Sprawdź sobie ofertę karino/pl/ - mają tutaj bardzo wydajne rekuperatory. Polecam

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Rekuperacja

Post autor: mojra »

System wentylacyjny należy przede wszystkim zapewnić w pomieszczeniach, w których spędza się najwięcej czasu, szczególnie w tych bez otwieranych okien. Powiem wam, że najlepszą opcją będzie kontakt z firmą lindab-polska/pl/ która doradzi wam najlepsze rozwiązanie w tym temacie.

bebefa
Posty: 214
Rejestracja: pt maja 22, 2020 6:43 pm

Re: Rekuperacja

Post autor: bebefa »

Hmm z tego co wiem, to to zjawisko i instalacje wentylacyjne są mocno powiązane. Rekuperacja sama w sobie ma poprawić przepływ powietrza w domu i jego wymianę. Tyle może wiem, tyle mi internet podpowiedział. Jak to jednak dokładniej działa, musicie pytać kogoś, kto to założył. Ja się nie wypowiem.

Remontowa
Posty: 276
Rejestracja: ndz lut 16, 2020 2:43 pm

Re: Rekuperacja

Post autor: Remontowa »

"Teraz rekuperacja jest coraz popularniejsza. Ja sama, jak budowaliśmy dom (kanadyjka, 2 lata temu) nie byłam do rekuperacji przekonana - jakoś dziwiło mnie to, że niezbyt można ponoć otwierać okna - jak to? przecież w domu będzie zaduch! A gotowanie?

No ale mąż przekonał mnie do rekuperatora (ENSY wybraliśmy - ponoć jeden z lepszych, nie wiem, mąż wybierał) i powiem Wam, że powietrze w domu jest dokonałe. Jakieś tam filtry ma i czujniki, mąż to ogarnia, ale nigdy w domu nie ma za mało tlenu. Sprawdzaliśmy pożyczonym miernikiem. No i ten rekuperator ma funkcję odzysku ciepła - czyli mniej płacimy za ogrzewanie.
"

zuzula12
Posty: 1610
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Rekuperacja

Post autor: zuzula12 »

Jeżeli zastanawiacie się nad inwestycją w ogrzewanie podłogowe, to osobiście mogę Wam polecić rozwiązanie, na które sam się zdecydowałem jakiś czas temu - frezowanie pod ogrzewanie podłogowe . Ktoś z Was również korzystał z ich oferty?

czoko752
Posty: 1025
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Rekuperacja

Post autor: czoko752 »

Uważam, że jak najbardziej rekuperacja jest świetnym rozwiązaniem. Dzięki niej w bardzo łatwy sposób możemy zmniejszyć koszty ogrzewania, które niestety ciągle drożeją. Ze swojej strony mogę Wam polecić te systemy rekuperacji od firmy jawar/com/pl/ . Mają całkiem wybór urządzeń, a ich ceny są bardzo konkurencyjne. Znajdziecie coś dla siebie na pewno!

erica
Posty: 163
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:08 pm

Re: Rekuperacja

Post autor: erica »

I super... Mój brat z tego co wiem tutaj bartosz/com/pl/oferta/rekuperatory-do-domow/ zamawiał dla siebie system wentylacyjny z rekuperacją i był bardzo zadowolony. Firma jest rzetelna i też solidnie podeszła do tematu - także super. Takich fachowców się docenia.

AleksandraP
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 01, 2021 2:00 pm

Re: Rekuperacja

Post autor: AleksandraP »

"
Czy ktoś ma w domu wentylację mechaniczną? Czy faktycznie jest taki szał, jak obiecują producenci choćby tutaj: proclim/pl/rekuperacja/ ? Bo brzmi obiecująco: czyste powietrze, stała temperatura, cisza w domu i problem z wilgocią rozwiązany. Jakieś opinie?
[/quote]


Ja bardzo polecam ;) Rekuperator odzyskuje zużyte ciepło co powoduje dużą oszczędność energii. Dzięki niemu mamy zapewnione czyste i świeże powietrze i w łatwy sposób możemy nadzorować wentylację domu ;) Jeżeli szukasz takiego urzadzenia to spory wybór znajdziesz w sklepie [url]czystyklimat/pl/50-rekuperatory :)
"

ODPOWIEDZ