Awatar użytkownika
Awiae56
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 20, 2019 7:11 pm

Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: Awiae56 »

Cześć. Znacie specjalistów od zagospodarowania terenów zieleni? Nie bardzo mam w tym temacie rozeznanie i nie wiem co wybrać... Sądzicie, że coś takiego jak na http://kepkaogrody.pl/zagospodarowanie-terenow-zieleni będzie dobrym wyborem?
Co myślisz, to tworzysz. Co tworzysz, tym się stajesz. Czym się stajesz, to wyrażasz. Co wyrażasz, tego doświadczasz. Czego doświadczasz, tym jesteś. Czym jesteś, to myślisz. Koło się zamyka.

erica
Posty: 163
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:08 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: erica »

To, co na pewno przyda Ci się w aranżowaniu swojego ogrodu, to siatki, folie ogrodnicze, które tutaj euroogrod/com/pl/pol_n_Agrotkaniny-siatki-i-folie-3580.html znajdziesz. Dzięki nim, możesz wystylizować ogród w dowolny sposób, ogradzając rośliny między sobą etc.

postzunia
Posty: 64
Rejestracja: wt maja 12, 2020 1:02 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: postzunia »

Ja w swoim ogrodzie chcę postawić taras przy altanie i połozyć płyty, dzięki stronie jaką jest bruk-bet/pl/warto-wiedziec/montaz-plyt-tarasowych-na-gruncie Znalazłam bardzo interesujący wpis na temat tego jak samodzielnie zając się ich montażem co może znacznie pomóc mi choćby w oszczędności by nie wydawać na fachowców.

anya
Posty: 135
Rejestracja: wt cze 30, 2020 1:51 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: anya »

W sumie takie gospodarowanie/ aranżowanie swojego ogrodu to nawet niezłe wyzwanie. W końcu każdy z nas chce, aby nasz ogród wyglądał nowocześnie i ze smakiem. Mnie najbardziej podobają ścieżki w ogrodach wykonane z kostki granitowej. Na stronie impekstir/pl/oferta/materialy-drogowe/kostka-granitowa-strzelin/ ostatnio zauważyłam, że jest dostępna tanio strzelin kostka granitowa. Warto byłoby tam zajrzeć.

Luza
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:41 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: Luza »

Poszukaj inspiracji w sieci. Jest wiele blogów, które pokazują fajne aranżacje przestrzeni zielonych. Na ich podstawie możesz zaprojektować coś własnego. Sadzonki kwiatów do ogrodu kupisz też bez problemu. Nawet online możesz zamówić. Więc wystarczą chęci i czas, a stworzysz przepiękny zielony zakątek.

akacja56
Posty: 30
Rejestracja: pn paź 19, 2020 4:52 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: akacja56 »

O każdy zakątek zielony warto zadbać. Widziałam ciekawe propozycje na lovethegarden/com/pl-pl/artykuly/pielegnacja-ogrodu . Pielęgnacja ogrodu jest bardzo ważna i trzeba na nią uważać tak naprawdę, bo drobny jakiś błąd i można zniszczyć sobie nawet trawnik.

sokol
Posty: 259
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 12:13 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: sokol »

Na pewno warto także pomyśleć o architekturze ogrodowej. Duży wybór najróżniejszych mebli i innych akcesoriów do ogrodu znajdziecie na stronie Ogrodolandii: ogrodolandia.wwarszawie/pl/ . Polecam bliżej zapoznać się z ich ofertą.

Monika
Posty: 383
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: Monika »

"""
Ja w swoim ogrodzie chcę postawić taras przy altanie i połozyć płyty
[/quote]


Jeśli chodzi o płyty betonowe, to widziałam, że bardzo fajne, produkowane w technologii WET-CAST oferuje na przykład firma Fabryka Tarasów. Z jej pełna ofertą możesz zapoznać się na stronie internetowej fabrykatarasow/pl/, do czego serdecznie Cię zachęcam ;)
"""

czoko752
Posty: 1023
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: czoko752 »

Jak nie wiecie jak zagospodarować u was zielone tereny to ja polecam tam stworzyć taras i ogród. Tutaj oltre/pl/zestaw-na-taras macie idealne meble na taką przestrzeń, są solidne i stylowe, nadadzą się do każdej aranżacji.

synia
Posty: 145
Rejestracja: wt sty 28, 2020 7:25 pm

Re: Zagospodarowanie terenów zieleni

Post autor: synia »

Najlepiej oczywiście zasiać trawę. Takie rozwiązanie nie tylko jest praktyczne, bo proste w pielęgnacji, ale również plusem jest to, że ładnie taki teren wygląda. Oczywiście ważne jest nie tylko regularne koszenie, ale również nawożenie. Tutaj sklep.wolf-garten/pl/mieszanki-nasion-traw-i-nawozy.html warto sobie zerknąć. Można tam zrobić kompleksowe zakupy.

ODPOWIEDZ