karol3222
Posty: 1060
Rejestracja: sob mar 13, 2021 12:31 pm

Rolnictwo

Post autor: karol3222 »

Od mojego kumpla dowiedziałem się o bardzo dobrej ofercie części do maszyn rolniczych . Każdy kto z tej oferty skorzysta to na pewno bardzo dobrze zrobi.

zuzula12
Posty: 1610
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Rolnictwo

Post autor: zuzula12 »

Prowadzicie własne gospodarstwo? Uprawiacie zboża? Jakie znacie sposoby na ich ochronę? Polecam Wam rolnikopedia/pl/ochrona-chemiczna-zboz/ , jest to strona na której znajdziecie artykuł zawierający informacje na temat ochrony chemicznej zbóż przed różnego rodzaju zarazami. Warto chronić swoje rośliny aby plony były duże.

Awatar użytkownika
galaretek
Posty: 469
Rejestracja: pt wrz 13, 2019 7:11 pm

Re: Rolnictwo

Post autor: galaretek »

Ostatnio zacząłem interesować się rolnictwem - planuję w przyszłości otworzyć własne gospodarstwo. Na stronie https://nitrogenpolska.pl/nitrosol-31-z.html przeczytałem o Nitrosolu - czy korzystacie z tego nawozu, czy lepiej korzystać z innych? Będę wdzięczny za waszą pomoc!
Pal się, pal, przemknęło mi przez głowę. Niech Bóg mi wybaczy takie myśli, ale ty się pal.

budowlaniecja
Posty: 145
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:58 am

Re: Rolnictwo

Post autor: budowlaniecja »

Jeśli zajmujecie się uprawami rolnymi to może zainteresuje was ta oferta tu agropixel/pl/ Jest tu propozycja odstraszaczy z systemem dźwiękowej ochrony upraw przed zwierzyną. Chroni uprawy min przed takimi zwierzetami jak dziki, jelenie, daniele, zające. Te odstraszacze sa bardzo skuteczne.

Karlington
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 09, 2021 1:42 pm

Re: Rolnictwo

Post autor: Karlington »

Z uprawami różnie bywa, trzeba wiedzieć co się opłaca bardziej a co mniej, nawet i sprawdzać dopłaty, aktualne ceny pszenicy i innych zbóż, roślin. Rolnik musi być na bieżąco oczywiście, tu nawet nie ma co gadać. Skorzystajcie sobie tak najlepiej z porad z forum agrofoto/pl

Remontowa
Posty: 276
Rejestracja: ndz lut 16, 2020 2:43 pm

Re: Rolnictwo

Post autor: Remontowa »

"Rolnictwo to dochodowa, ale też bardzo wymagająca branża. Moi rodzicie prowadzą gospodarstwo i zajmują się hodowlą bydła mięsnego. W tym roku planują rozbudowę obór, aby jeszcze powiększyć stado. Halę ma wykonać firma

fastkrakow/pl/budynki-inwentarskie/ . Oni zajmują się kompleksowym wykonywaniem budynków inwentarskich. Rodzice zdecydowali się na opcję halo stalowej, bowiem budowa jest szybsza i mniej kosztowna. Już za miesiąc mają ruszać prace.
"

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: Rolnictwo

Post autor: bonyard »

Jeśli ktoś z was zajmowałby się hodowlą trzody chlewnej, krów lub koni i szukał odpowiednich materiałów na podłoże to polecam sprawdzić sobie te maty hodowlane powerrubber/com/kat/maty-hodowlane/ . Wykładziny gumowe stwarzają doskonałe warunki dla hodowli koni i bydła i sprawdzają się one znakomicie zarówno w stajni, jak i w oborze

Dżonko
Posty: 392
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Rolnictwo

Post autor: Dżonko »

Czy ktoś z Was ma problem z wyleganiem zbóż? Jak sobie z tym radziliście? Tutaj upandown/pl/co-mozna-zrobic-aby-uchronic-uprawy-przed-wyleganiem/ czytam na ten temat. U nas w tamtym roku pojawił się ten problem i niezbyt sobie poradziliśmy. Nie chcę w tym roku powtórki z rozrywki.

mojra
Posty: 647
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Rolnictwo

Post autor: mojra »

Rolnictwo to bardzo rozległy temat. Kazdy kto hoduje bydło wie, jak ważną funkcję pełnią ruszta. I tutaj zdecydowanie warto postawić na te betonowe. Ja korzystalam z oferty ruszta/pl/ i z ręką na sercu mogę je polecić

czoko752
Posty: 1023
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Rolnictwo

Post autor: czoko752 »

Skoro wiążecie swoje życie z rolnictwem, dobrze byłoby gdybyście śledzili wiadomości, które mogłyby Wam pomóc w chociażby utrzymaniu lepszej jakości plonów. Tutaj: remar/pl/walka-z-chwastami-w-uprawach-wiosna-o-czym-warto-pamietac/ można przeczytać, w jaki sposób uporać się z chwastami.

ODPOWIEDZ