majsterka
Posty: 271
Rejestracja: pt sty 31, 2020 11:58 am

Co na dach

Post autor: majsterka »

"""Przy remoncie dachu warto sprawdzić jaki jest stan więźby dachowej. Kiedyś wiązary były wykonywane w zupełnie innej technologii więc przez lata mogą ulec osłabieniu czy nawet zniszczeniu. Jeśli zdecydujesz się na wymianę więźby polecam wybrać wiązary w technologii płytek kolczastych wpwinvest/pl/realizacje/konstrukcja-dachu-wiezba-dachowa/dom-w-miejsc-bronisin-dworski

. To nowoczesne wiązary, które nie wymagają podpór ani słupów, dzięki czemu można na nie kłaść każdy rodzaj pokrycia dachowego. Ich koszt jest też sporo niższy niż tradycyjnej więźby
"""

paździoch
Posty: 102
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:40 am

Re: Co na dach

Post autor: paździoch »

Ja teraz muszę wymienić dach mojego garażu bo już ma hoho ile lat. Myślę nad jakimś tańszym materiałem i w sklepie guttasklep/pl/ znalazłem ofertę gontów bitumicznych. Chyba w sam raz.

erica
Posty: 163
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:08 pm

Re: Co na dach

Post autor: erica »

Skoro jesteśmy przy temacie budowy dachu, to możecie poczytać sobie tutaj blachotrapez.eu/pl/blog/ocieplenia-i-izolacja-dachu-jakie-materialy-wybracjak powinna wyglądać dobrze wykonana izolacja dachowa. Tam dowiecie się o materiałach, jakie warto zastosować etc.

Monika
Posty: 383
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Co na dach

Post autor: Monika »

Ogólnie więźba dachowa jest bardzo często wybieranym rozwiązaniem. Czytałam o nim ostatnio na stronie internetowej mgdachy/pl/wiezba-dachowa/. Podobno takie konstrukcje dachowe są stabilne i wytrzymałe. A może ktoś z Was ma w domu taką właśnie konstrukcję i chciałby podzielić się opinią na jej temat?

zuzula12
Posty: 1611
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Co na dach

Post autor: zuzula12 »

Interesuje was blacha miedziana ?? Może zerknijcie na oferty. Jest firma która oferuje takie blachy. Oni od lat działają w tej branży mają naprawdę ciekawą dobrą i atrakcyjną ofertę. Zerknijcie. Polecam.

milka
Posty: 335
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:37 pm

Re: Co na dach

Post autor: milka »

Od siebie mogę polecić materiały budowlane kartuzy. Myślę, że bez problemu zamówisz tam wszystkie materiały niezbędne do budowy domu i dachu. Ceny są bardzo atrakcyjne. Sama chyba będę zamawiać tam materiały na naszą budowę.

dolores
Posty: 163
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:01 pm

Re: Co na dach

Post autor: dolores »

Jeśli macie jeszcze u siebie na dachach azbest to koniecznie się go pozbądźcie. Jest niesamowicie szkodliwy dla naszego zdrowia, a przy okazji również dla środowiska. Możecie wziąć udział w programie usuwania azbestu. Więcej na jego temat dowiecie się na ftp.vseiamherst.org/

anya
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 30, 2020 1:51 pm

Re: Co na dach

Post autor: anya »

Wiecie jak robić już prace, to raz konkretnie... Dlatego na pewno przy okazji też warto tutaj wspomnieć jak istotna jest izolacja dachu, tutaj przyda się wam namiar na firmę waterblock.eu/ , która oferuje produkty wysokiej jakości, które są w pełni skuteczne w działaniu. Także warto się do nich zgłosić...

matys
Posty: 162
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:42 pm

Re: Co na dach

Post autor: matys »

"Jesteście bardziej za wiązarami, czy więźbami? Ja zdecydowanie wybrałabym wiązary. Wiązary dachowe są doskonałym systemem prefabrykowanej więźby dachowej. Bardzo przyśpieszają ten etap budowy. Jeżeli chcecie więcej informacji to piszcie, dzwońcie do nich: MG Domy sp. z o. o.

ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa

tel: +48 500 200 660,

mail: [email protected]
"

nadrus16
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:22 pm

Re: Co na dach

Post autor: nadrus16 »

My zdecydowaliśmy się na blachę, ale to był najmniejszy problem. Większym problemem było wybranie odpowiedniej izolacji tego dachu. Kolega polecił nam firmę purizoler/pl/wdmuchiwanie-welny/, która zajmuje się wdmuchiwaniem wełny i rzeczywiście zdecydowaliśmy się na nich. Teraz wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Ciepło nam nie ucieka, więc i koszty za ogrzewanie są niższe. W dodatku latem w domu jest chłodno, więc jak najbardziej jesteśmy zadowoleni. Co do samej firmy, to mogę stwierdzić, ze znają się na rzeczy, są rzetelni oraz słowni. Firma godna polecenia :)

ODPOWIEDZ