majsterka
Posty: 271
Rejestracja: pt sty 31, 2020 11:58 am

dach

Post autor: majsterka »

Najlepiej wybrać takie które będą miały najdłuższą gwarancję ,a z tego co się orientuję to może być to nawet 50 lat. W każdym razie warto pomyśleć najpierw o stabilnej konstrukcji dachowej, dlatego najlepsze będą wiązary w technologii płytek kolczastych wpwinvest/pl/realizacje/konstrukcja-dachu-wiezba-dachowa/wiazarowa-konstrukcja-dachu-domu-w-rosanowie . Jest to inwestycja na lata

paździoch
Posty: 102
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:40 am

Re: dach

Post autor: paździoch »

Moim zdaniem warto jest wybrać taki materiał, który nie wymaga konserwacji. Takim materiałem jest chociażby gonty czy płyty bitumiczne. Jak coś to w sklepie guttasklep/pl/ można zobaczyć jak to cenowo wygląda.

Monika
Posty: 383
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: dach

Post autor: Monika »

A czy ktoś z Was miał może do czynienia z warszawską firmą MG Dachy? Widziałam ostatnio na stronie internetowej mgdachy/pl/wycena-konstrukcji/, że można tam zamówić darmową wycenę takiej konstrukcji dachowej ;) Wydaje mi się, że warto z tego skorzystać :) A W jak sądzicie?

zuzula12
Posty: 1610
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: dach

Post autor: zuzula12 »

Koniecznie zobaczcie na stronę gdzie przedstawione są nowoczesne panele elewacyjne to bardzo ciekawy i pomocny artykuł na ten temat. Poczytajcie , zwłaszcza Ci którzy zaczynają remont lub budowę dachu. Polecam.

Bakeneko
Posty: 292
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:00 pm

Re: dach

Post autor: Bakeneko »

Jak budujecie dom lub robicie jego remont ważne jest zadbać o dobrą izolację. Trafiłem na artykuł san-pas/pl/jakie-sa-rodzaje-termoizolacji/ i jest on wart przeczytania, pomoże zapoznać się z rodzajami termoizolacji domu.

czoko752
Posty: 1023
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: dach

Post autor: czoko752 »

Pamiętajcie o tym że dach powinien mieć nie tylko izolację cieplną ale także tą akustyczną. W tym odzyskaj.eu/izolacja-akustyczna-dlaczego-warto-o-niej-pomyslec/ artykule jest to dokładniej wyjaśnione. Okna i drzwi oraz ściany zewnętrzne też powinny być tak zaizolowane aby hałasy z zewnątrz nie dostawały się do domu.

grażynka011
Posty: 1107
Rejestracja: śr wrz 15, 2021 9:28 pm

Re: dach

Post autor: grażynka011 »

Czy wiecie Ile kosztuje mycie elewacji ? Nie tak dawno skorzystaliśmy z takiej usługi i cena była naprawdę atrakcyjna. Dodatkowo usługa wykonana została bardzo profesjonalnie co nas cieszy

bonyard
Posty: 429
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 9:16 pm

Re: dach

Post autor: bonyard »

Podczas budowy dachu koniecznie trzeba go dobrze zabezpieczyć i tutaj membrany płynne do hydroizolacji sprawdzą się najlepiej. Polecam stąd chemiabudowlana.eu/ zamawiać, ponieważ sklep dysponuje przede wszystkim flagowymi produktami

ODPOWIEDZ