Awatar użytkownika
galaretek
Posty: 471
Rejestracja: pt wrz 13, 2019 7:11 pm

Projektowanie ogrodu

Post autor: galaretek »

Ostatnio sporo zastanawiam się nad zaprojektowaniem ogrodu. Szukam więc profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje. Macie jakieś propozycje? Wczoraj wieczorem trafiłem w internecie na taką stronę http://www.ogloszenia-drobne.net/oglosz ... ogrod.html. Może warto się z nimi skontaktować i skorzystać z ich usług? Dajcie znać.
Pal się, pal, przemknęło mi przez głowę. Niech Bóg mi wybaczy takie myśli, ale ty się pal.

zuzula12
Posty: 1633
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:34 am

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: zuzula12 »

"W moim przypadku sam zaprojektowałem swój ogród i jestem bardzo zadowolony z efektów.



Mediceuticals Vitatin
"

czoko752
Posty: 1059
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: czoko752 »

Pamiętaj, że ogród to nie tylko przyjemności, bo wiąże się z nim sporo problemów i obowiązków. U mnie sporym problemem okazały się być mszyce. Ze strony: lovethegarden/com/pl-pl/problemy-ogrodnicze/mszyce dowiedziałam się jak mogę sobie z nimi poradzić. Polecam - bardzo fajna stronka.

dolores
Posty: 163
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:01 pm

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: dolores »

Ja ostatnio postanowiłam trochę sobie ułatwić życie i zainwestowałam w dobrą kosiarkę. A do tego dobrałam paliwo ekologiczne ze strony warter.pro/, teraz wiem że dbam zarówno o sprzęt, jak i o swoje zdrowie.

anik2
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 29, 2021 8:16 pm

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: anik2 »

U mnie też własne pomysły, wspólna praca z mężem i co się miało nie udać. A jeszcze jak od Jońca kupiliśmy palisady i elementy skarpowe, to naprawdę ciekawie to wyszło. Takie materiały to dodatkowe elementy dekoracyjne zdecydowanie.

sokol
Posty: 264
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 12:13 pm

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: sokol »

Na pewno trzeba też uwzględnić miejsce na meble ogrodowe. To bardzo ważny element każdego ogrodu. Najlepiej kupić gotowy zestaw mebli ogrodowych - taki jak na przykład komplet ogrodowy Paulina ze stołem dla 2 osób: ogrodolandia/pl/komplet-ogrodowy-paulina-ze-stolem-dla-dwoch-osob . Myślę, że spodoba Wam się właśnie takie rozwiązanie.

dert
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 29, 2021 7:53 pm

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: dert »

"
U mnie też własne pomysły, wspólna praca z mężem i co się miało nie udać. A jeszcze jak od Jońca kupiliśmy palisady i elementy skarpowe, to naprawdę ciekawie to wyszło. Takie materiały to dodatkowe elementy dekoracyjne zdecydowanie.
[/quote]


Te palisady to w różnych kolorach są dostępne?
"

czoko752
Posty: 1059
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: czoko752 »

Projektując ogród warto pomyśleć od razu nie tylko nad roślinami, ale nad ich odpowiednim nawodnieniem. Fajnym rozwiązaniem jest montaż zbiornika na deszczówkę, bo pozwoli to później sporo zaoszczędzić na rachunkach. To ekologiczne rozwiązanie, a jeśli pomyślimy o zbiorniku już na etapie projektowania to wtedy można tak fajnie zaaranżować całość. Świetnym rozwiązaniem są zbiorniki podziemne, mega fajne warianty dostępne są tutaj gizozbiorniki/pl/kontakt/ . Jeśli zdecydujemy się na zbiornik podziemny, to lepiej wybrać solidne i sprawdzone rozwiązania.

anik2
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 29, 2021 8:16 pm

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: anik2 »

"
[quote=anik2 post_id=6976 time=1641247827 user_id=185]
U mnie też własne pomysły, wspólna praca z mężem i co się miało nie udać. A jeszcze jak od Jońca kupiliśmy palisady i elementy skarpowe, to naprawdę ciekawie to wyszło. Takie materiały to dodatkowe elementy dekoracyjne zdecydowanie.
[/quote]


Te palisady to w różnych kolorach są dostępne?
[/quote]


Jak najbardziej. One się Mogielica nazywają, na joniec/pl/oferta/architektura-ogrodowa,37.html jest cała kolorystyka.
"

NataliaZ4
Posty: 92
Rejestracja: pn lut 01, 2021 1:59 pm

Re: Projektowanie ogrodu

Post autor: NataliaZ4 »

A czy ktoś z Was szuka firmy, która zajmuje się projektowaniem i aranżacją tarasów? Jeśli tak to zdecydowanie mogę polecić fabrykatarasow/pl/, gdzie zajmują się profesjonalnie tarasami.

ODPOWIEDZ