Pono
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 19, 2020 2:25 pm

Juka

Post autor: Pono »

Co zrobić, żeby juka zakwita?

Sajon
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 14, 2020 2:17 am

Re: Juka

Post autor: Sajon »

"Jeśli zapewnisz jej odpowiednie warunki co akurat nie stanowi jakiegoś większego wyczynu, juka ogrodowa odpłaci wysokimi i okazałymi kwiatostanami w kolorze kremowym. Bez dostatecznej dawki słońca nie zakwitnie. Dlatego sadź ją w miejscu nasłonecznionym. Nie straszne jej palące, letnie słońce, ona jest ku temu przystosowana. Druga sprawa to ziemia. Juka ogrodowa nie lubi ziem podmokłych, nieprzepuszczalnych, w których stoi woda. Preferuje natomiast glebę przepuszczalną, mało żyzną, trochę alkaliczną. Dobrej jakości bulwy kupisz w sklepie z nasionami Legutko/pl esklep.legutko/com.pl/cebule-i-klacza/1413-jukka-biala-5903837397105.html

https://www.esklep.legutko.com.pl/2382-large_default/jukka-biala.jpg[/img]
"

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Juka

Post autor: mojra »

U mnie nie kwitła 2 lata z rzędu, a teraz naprawdę odżyła i super wygląda :) Jednak cierpliwość popłaca. I powiem wam, że zmotywowało mnie to do posadzenia kolejnych kwiatów w ogrodzie, z tym że chciałabym je jakoś odgrodzić od trawnika. Myślałam o takich niższych palisadach ogrodowych. Te z Jońca joniec/pl/oferta/architektura-ogrodowa,38.html mega mi się spodobały.

ODPOWIEDZ