bebefa
Posty: 214
Rejestracja: pt maja 22, 2020 6:43 pm

Szambo w ogrodzie

Post autor: bebefa »

Dzień dobry, jak oceniacie pracę firmy szambabetonowe-brat-bet/pl/ pod kątem budowania szamba w ogrodzie? Wiem, że wykopy to nie ich sprawa, ale montaż i wykonanie już owszem. Czy mogę zaufać informacji, że mają zbiorniki z dobrego betonu i z porządnym zbrojeniem? Zamawialiście już coś może od nich?

Milena
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 17, 2020 6:19 pm

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: Milena »

Nie wystarczy, że zbuduje się przydomowe szambo czy oczyszczalnie ścieków. Trzeba też pomyśleć o specjalnych preparatach oczyszczających i udrażniających. Ja będę płyn do szamba zamawiać u firmy EKOZET. Mają bardzo duży wybór artykułów bezpiecznych dla ludzi, zwierząt i środowiska. Jeśli będę miała wątpliwości co do produktu to poproszę o poradę.

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: mojra »

Słuchajcie, a jaki preparat do szamba polecacie? Z tego co widziałam, to wybór jest naprawdę ogromny i dla kogoś, kto nie ma doświadczenia w temacie - naprawdę ciężko podjąć decyzję. Zastanawiam się właściwie nad ofertą marki biofos/pl bo w Internecie, można przeczytać same pochlebne opinie na ich temat.

bajobaj
Posty: 151
Rejestracja: czw maja 28, 2020 2:56 pm

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: bajobaj »

Nie do końca się na tym znam, ale wydaje mi się, że skoro mowa o szambie, to możecie również i powiedzieć o czymś takim jak pompy do szamba . No w końcu to kompleksowe wyposażenie i będzie konieczne. Jakoś te zanieczyszczenia trzeba przetwarzać i przewozić, prawda? A to wam na pewno pomoże.

czoko752
Posty: 1025
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: czoko752 »

A w temacie nie do końca szamba, ale - jak już kopać, to za jednym zamachem. Myśleliście, żeby od razu zainwestować w zbiorniki jakiś na deszczówkę? Żeby od raz móc go też "schować" wygodnie pod ziemią? Wydaje mi się, że to naprawdę korzystne rozwiązanie, oszczędność miejsca i nie tylko, bo wykorzystując nagromadzoną wodę sporo można zaoszczędzić. Bardzo fajną ofertę widziałem np. tutaj gizozbiorniki/pl/ i przyznam, że szalenie mi się podoba takie rozwiązanie. Chętnie rozważę jego instalację w moim ogrodzie.

grażynka011
Posty: 1107
Rejestracja: śr wrz 15, 2021 9:28 pm

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: grażynka011 »

A może warto jednak postawić na pompy ipc ? Szczerze mówiąc dla mnie jest to jednak najlepszy producent, pompy wyróżniają się wytrzymałością i solidnością

bebefa
Posty: 214
Rejestracja: pt maja 22, 2020 6:43 pm

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: bebefa »

Kochani na cito potrzebna mi jest pompa ciśnieniowa do prób. Chcę ją od kogoś pożyczyć, ponieważ potrzebuję tylko na chwilę i nie opłaca mi się kupić. Czy ktoś z Warszawy, mógłby mi ją pożyczyć na jeden dzień, oczywiście za opłatą?

erica
Posty: 163
Rejestracja: śr cze 24, 2020 4:08 pm

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: erica »

Byłam zdziwiona, gdy bratowa powiedziała mi, że czeka na bakterie do szamb , które niedawno zakupiła. Zastanawiałam, się w jakim celu potrzebne im takie środki. Powiedziała, że w ostatnim czasie mieli problem z odprowadzaniem ścieków i polecono im stosowanie takich produktów, które wspomagają pracę szamb znajdujących się przy domu.

czoko752
Posty: 1025
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: czoko752 »

Co Wam się podoba?

czoko752
Posty: 1025
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Szambo w ogrodzie

Post autor: czoko752 »

Jakie szambo jest najlepsze?

ODPOWIEDZ