paździoch
Posty: 102
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:40 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: paździoch »

Na pewno inwestycja w nawóz może okazać się bardzo dobra. Ja polecam rozwiązania organiczne. Na przykład taki nawóz z czystych łusek kawy jak ze sklepu nawozykava/pl/ może zdziałać cuda.

Elka
Posty: 91
Rejestracja: pn lut 24, 2020 12:01 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Elka »

Bardzo ważne będzie wertykulacja. Kolejny etap to nawożenie. A potem najistotniejszym elementem będzie regularne koszenie i nawadnianie trawnika. Jeśli trawnik jest duży warto pomyśleć o zakupie profesjonalnego systemu nawadniania ogrodu. Są firmy, które mają je w ofercie.

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: mojra »

Nasz trawnik był w fatalnym stanie, musieliśmy go zlikiwidować i zająć się nim na nowo. Ale nie żałuję, bo efekt jest super. Zamiast klasycznej trawy zdecydowaliśmy się na łąkę polną od panilaka/pl/ Nawet sobie nie wyobrażacie jak ona pięknie i kolorowo kwitnie.

evie
Posty: 126
Rejestracja: sob sty 30, 2021 9:29 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: evie »

Przyznam szczerze, ze ja nie bardzo mam czas sama dbac o ogrod i to wszystko ogarniac, a jednak troche pracy to kosztuje, dlatego przy projekcie mowilam otwarcie , ze chcialabym skorzystac z jak najbardziej wygodnych i nowoczesnych rozwiazan, ogrodnicy/pl/ a ta firma zajmuje sie miedzy innymi projektowaniem ogrodów inteligentnych

czoko752
Posty: 1025
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:25 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: czoko752 »

Co do trawnika to ja na swoim zauważyłem wiele chwastów od niedawna. Co mam z tym zrobić? Co polecacie? Znajomy wysłał mi ten supernowosci24/pl/co-zrobic-aby-pozbyc-sie-chwastow-z-twoich-upraw/ artykuł i piszą tam o pozbywaniu się ich za pomocą nawozów, tak zrobię.

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: mojra »

Hej! Powiedzcie mi, zdecydowaliście się również na zakup rozdrabiacza do gałęzi? Jeśli tak, to jakiego? Mnie w szczególności zainteresował ten ranking hiperceny/pl/ranking-top-10-najlepszy-rozdrabniacz-do-galezi/ ale chętnie poznam wasze opinie na ten temat.

martynika
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:02 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: martynika »

Piękny trawnik to też systematyczne koszenie. My do swojej kosiarki używamy paliwa alkilatowe od warter.pro/. One nie są szkodliwe, więc nie musimy obawiać się, że wdychamy jakieś szkodliwe substancje. Moim zdaniem jest to najlepszy wybór.

dert
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 29, 2021 7:53 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: dert »

Ja u siebie trawnik będę od zera robić. Zbyt mocno ucierpiał podczas remontu. Teraz chcę żeby już tak wszystko było z prawdziwego zdarzenia, obrzeża porobione. Na stronie Jońca są palisady łupane w dwóch wariantach, będą się nadawać jak najbardziej.

Dżonko
Posty: 392
Rejestracja: pt lis 27, 2020 10:08 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Dżonko »

Myślę, że dobrym rozwiązaniem może być trawa sportowa - https://terenbudowy.net/trawa-sportowa-zalety/ . Szybko rośnie, jest gęsta i co ważne - wcześnie kiełkuje, nie potrzebuje do tego aż tak wysokich temperatur. Dość wcześnie dzięki temu można mieć ładny i już zielony trawnik. Moim zdaniem to naprawdę dobry wybór.

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: mojra »

Ja zamierzam zrobić trawnik od nowa. Tym razem postawię też na mieszankę trawy luksusowej, takiej jak mietlica pospolita Przejrzałam dosłownie cały internet i ta mieszanka cieszy się najlepszą opinią.

ODPOWIEDZ