Tikabum
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 12:37 pm

Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Tikabum »

"Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Pytam bo co roku na wiosnę mam tak przerypanie wyglądający trawnik,

że teraz od razu wcześniej chce wiedzieć co robić, żeby on na wiosnę wygladał lux.

Rady?
"

Igielnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:42 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Igielnik »

"Hmm, ja w zasadzie cały rok robię różne zabiegi trawnikowe, żeby ładnie wyglądał, a nie tylko po zimie.

Ale z ciekawości weszłam sobie na google i znalazłam taki artykuł w temacie typowo pielęgnowania

trawnika po zimie: :arrow: ogarnijogrod/pl/naprawa-trawnika-zniszczonego-po-zimie/

wejdź sobie i poczytaj, ekstra tam opisują krok po kroku wszystkie zabiegi, które warto zrobić.Nawet czytam że jednej rzeczy nie robiłam sama, więc do nadrobienia :mrgreen:
"

milena49
Posty: 56
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:00 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: milena49 »

Z pewnością potrzebna będzie aeracja i nawóz, który pomoże zregenerować się trawie po zimie. Rzuć okiem tu target/com/pl/ . Target ma sporo produktów, które Ci pomogą. Na przykład wykorzystaj aerator w płynie zawierający specjalne mikroorganizmy, a do tego ich nawóz granulowany z mikroskładnikami.

zorba
Posty: 38
Rejestracja: pn maja 11, 2020 2:24 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: zorba »

Przede wszystkim regularnie przycinać i stosować różnego rodzaju środki odżywcze. Bardzo lubię zajmować się roślinnością w naszym ogrodzie i nawet zastanawiam się nad rozwinięciem działalności związanej z produkcję różnych preparatów roślinnych. Sąsiadka mi podpowiedziała, że jeśli będę chciała szukać dostawcy surowców chemicznych to powinnam sie skontaktować z tym sklepem chem-sklep/pl/ . A może znacie już ich asortyment?

Kasieńka
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:45 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Kasieńka »

Trawnik trzeba dość często przycinać. Ja używam dodatkowo różnych nawozów. Ostatnio szukałam specjalnej siatki na chwasty, którą znalazłam w moim ulubionym sklepie internetowym euroogrod/com/pl/pol_m_Agrotkaniny-siatki-i-folie_Agrotkanina-3719.html

Aldona
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 04, 2020 10:59 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Aldona »

Warto wyposażyć się także w taką precyzyjną stację pogodową jak ta adler/com/pl/index.php/Main/Produkt/ms_1177 dzięki czemu będziemy w stanie zaplanować sobie cały dzień - szczególnie jesli przymierzamy się do pracy w ogrodzie. Pogoda bywa obecnie bardzo zmienna - no a taka stacja przygotuje nas odpowiednio wcześnie na wszelkie zmiany pogodowe. Dzięki kolorowemu wyświetlaczu sprawdzimy także poziom wilgotności zewnętrznej i wewnętrznej.

Domis3223
Posty: 29
Rejestracja: śr paź 21, 2020 3:16 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Domis3223 »

Ja po zinie zawsze wypożyczam glebogryzarkę i objeżdżam dokładnie cały trawnik, aby wprowadzić powietrze w glebę. Później dokładnie wygrabiam wysuszone źdźbła trawy i liście, gdy już wszystko zrobię, cały trawnik posypuje nawozem. Ja stosuje nawozu firmy Adab i jestem bardzo zadowolona, po wszystkich zabiegach trawnik się odradza i wypuszcza nowe kłącza.

kingazajac63
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 12, 2020 10:10 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: kingazajac63 »

Jeśli chodzi o trawnik to znam bardzo fajny artykuł na ten temat ogrodolandia/pl/pielegnacja-trawnika-przez-caly-rok tam tłumaczą co i jak :) Stosował już ktoś te wskazówki?

Kobietaewka77
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 29, 2020 3:51 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Kobietaewka77 »

Trawnik po zimie należy bardzo dobrze użyźnić i pobudzić do życia, fajnym sprzętem jest erli/pl/produkt/glebogryzarka-spalinowa-kultywator-higher-87cc-43cm,4082706, jednak wiadomo gdy mamy niewielki trawnik to nie posiadamy tego typu sprzętu, jednak należy pamiętać, że są wypożyczalnie z tego typu sprzętem.

Luza
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:41 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Luza »

Koniecznie już teraz porozglądaj się za nożycami do trawy. Bardzo funkcjonalne są modele akumulatorowe jak ten ogrodniczy/com/nozyce-elektryczne/nozyce-do-trawy-akumulatorowe-grizzly-ags-3680-d-lion . Wszędzie tam, gdzie nie dojedziesz kosiarką, możesz użyć tych nożyc. Krawężniki, ścieżki, murki - wszędzie tam się przydadzą.

ODPOWIEDZ