Tikabum
Posty: 127
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 12:37 pm

Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Tikabum »

"""Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Pytam bo co roku na wiosnę mam tak przerypanie wyglądający trawnik,

że teraz od razu wcześniej chce wiedzieć co robić, żeby on na wiosnę wygladał lux.

Rady?
"""

Igielnik
Posty: 153
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 1:42 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Igielnik »

"""Hmm, ja w zasadzie cały rok robię różne zabiegi trawnikowe, żeby ładnie wyglądał, a nie tylko po zimie.

Ale z ciekawości weszłam sobie na google i znalazłam taki artykuł w temacie typowo pielęgnowania

trawnika po zimie: :arrow: ogarnijogrod/pl/naprawa-trawnika-zniszczonego-po-zimie/

wejdź sobie i poczytaj, ekstra tam opisują krok po kroku wszystkie zabiegi, które warto zrobić.



Nawet czytam że jednej rzeczy nie robiłam sama, więc do nadrobienia :mrgreen:
"""

milena49
Posty: 189
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:00 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: milena49 »

Z pewnością potrzebna będzie aeracja i nawóz, który pomoże zregenerować się trawie po zimie. Rzuć okiem tu target/com/pl/ . Target ma sporo produktów, które Ci pomogą. Na przykład wykorzystaj aerator w płynie zawierający specjalne mikroorganizmy, a do tego ich nawóz granulowany z mikroskładnikami.

zorba
Posty: 72
Rejestracja: pn maja 11, 2020 2:24 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: zorba »

Przede wszystkim regularnie przycinać i stosować różnego rodzaju środki odżywcze. Bardzo lubię zajmować się roślinnością w naszym ogrodzie i nawet zastanawiam się nad rozwinięciem działalności związanej z produkcję różnych preparatów roślinnych. Sąsiadka mi podpowiedziała, że jeśli będę chciała szukać dostawcy surowców chemicznych to powinnam sie skontaktować z tym sklepem chem-sklep/pl/ . A może znacie już ich asortyment?

Kasieńka
Posty: 92
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:45 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Kasieńka »

Trawnik trzeba dość często przycinać. Ja używam dodatkowo różnych nawozów. Ostatnio szukałam specjalnej siatki na chwasty, którą znalazłam w moim ulubionym sklepie internetowym euroogrod/com/pl/pol_m_Agrotkaniny-siatki-i-folie_Agrotkanina-3719.html

Aldona
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 04, 2020 10:59 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Aldona »

Warto wyposażyć się także w taką precyzyjną stację pogodową jak ta adler/com/pl/index.php/Main/Produkt/ms_1177 dzięki czemu będziemy w stanie zaplanować sobie cały dzień - szczególnie jesli przymierzamy się do pracy w ogrodzie. Pogoda bywa obecnie bardzo zmienna - no a taka stacja przygotuje nas odpowiednio wcześnie na wszelkie zmiany pogodowe. Dzięki kolorowemu wyświetlaczu sprawdzimy także poziom wilgotności zewnętrznej i wewnętrznej.

Domis3223
Posty: 29
Rejestracja: śr paź 21, 2020 3:16 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Domis3223 »

Ja po zinie zawsze wypożyczam glebogryzarkę i objeżdżam dokładnie cały trawnik, aby wprowadzić powietrze w glebę. Później dokładnie wygrabiam wysuszone źdźbła trawy i liście, gdy już wszystko zrobię, cały trawnik posypuje nawozem. Ja stosuje nawozu firmy Adab i jestem bardzo zadowolona, po wszystkich zabiegach trawnik się odradza i wypuszcza nowe kłącza.

kingazajac63
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 12, 2020 10:10 am

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: kingazajac63 »

Jeśli chodzi o trawnik to znam bardzo fajny artykuł na ten temat ogrodolandia/pl/pielegnacja-trawnika-przez-caly-rok tam tłumaczą co i jak :) Stosował już ktoś te wskazówki?

Kobietaewka77
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 29, 2020 3:51 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Kobietaewka77 »

Trawnik po zimie należy bardzo dobrze użyźnić i pobudzić do życia, fajnym sprzętem jest erli/pl/produkt/glebogryzarka-spalinowa-kultywator-higher-87cc-43cm,4082706, jednak wiadomo gdy mamy niewielki trawnik to nie posiadamy tego typu sprzętu, jednak należy pamiętać, że są wypożyczalnie z tego typu sprzętem.

Luza
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:41 pm

Re: Trawnik po zimie - jak o niego dbać?

Post autor: Luza »

Koniecznie już teraz porozglądaj się za nożycami do trawy. Bardzo funkcjonalne są modele akumulatorowe jak ten ogrodniczy/com/nozyce-elektryczne/nozyce-do-trawy-akumulatorowe-grizzly-ags-3680-d-lion . Wszędzie tam, gdzie nie dojedziesz kosiarką, możesz użyć tych nożyc. Krawężniki, ścieżki, murki - wszędzie tam się przydadzą.

ODPOWIEDZ