AsiaS
Posty: 50
Rejestracja: wt paź 27, 2020 11:08 am

Rośliny do ogrodu

Post autor: AsiaS »

Szukam egzotycznych roślin do ogrodu. Polecacie coś?

matys
Posty: 162
Rejestracja: pt maja 01, 2020 5:42 pm

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: matys »

Oj, to temat idealny dla mojej narzeczonej. Ona kończy architekturę krajobrazu i zdecydowanie dobrze czuje się w tym, co robi. Widzę codziennie, że ma wciąż to nowe pomysły na to, żeby ogród mojej mamy wyglądał pięknie. Nasz pewnie też będzie, ale na razie mieszkamy w bloku i mamy odpicowany balkon. A wszystko dzięki takim sklepom jak cebulki-kwiatowe/pl .

bebefa
Posty: 214
Rejestracja: pt maja 22, 2020 6:43 pm

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: bebefa »

Prawdę mówiąc, to ja wiem całkiem sporo, jeśli chodzi o zakładanie ogrodów, ale to nie oznacza, że nie mogę zawsze dowiedzieć się więcej. Są wciąż to nowsze rośliny, o których muszę się wiele dowiedzieć. I mam nadzieję, że mi się to uda. Tylko muszę tutaj euroogrod/com/pl sprawdzać, co warto mieć i jak to potem pielęgnować ;) .

mojra
Posty: 648
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:12 am

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: mojra »

Jedną z przyczyn pogorszenia się stanu trawnika jest jego niewłaściwa pielęgnacja po zimie. Polecam wam ten artykuł lovethegarden/com/pl-pl/artykul/renowacja-trawnika z którego dowiecie się, jak prawidłowo dbać o trwanik.

Szuwi
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 18, 2020 12:06 pm

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: Szuwi »

"""My kupiliśmy niedawno dom, więc teraz ostro studiuję, jaki kwiaty do ogrodu zamawiać wiosną.

Nie chcę się spóźnić z tym, bo zależy mi na tym, żeby latem ogród ożył kolorami, zapachami.

Podobają mi się ogrody bardziej dzikie, niż takie zaprojektowane przez architektów i taki ogród będę mieć.
"""

kingazajac63
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 12, 2020 10:10 am

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: kingazajac63 »

Jeśli chodzi o egzotyczne rośliny i ich pielęgnację to uwazam warto bazowac na wiedzy z tego bloga ogrodolandia/pl/uprawa-roslin-egzotycznych-w-ogrodzie . Bardzo przystępnie mają wszystko przedstawione. Osobiscie korzystalam i jestem zadowolona z efektów :)

Kobietaewka77
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 29, 2020 3:51 pm

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: Kobietaewka77 »

Jeśli potrzebujesz nowych narzędzi do ogrodu, proponuje zapoznać się z ofertą sklepu Hary i Janson, znajdziesz tam róznego rodzaju kosiarki, zarówno na małe powierzchnie jak i większe.

Monika
Posty: 383
Rejestracja: czw lut 27, 2020 2:42 pm

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: Monika »

Jeśli szukacie inspiracji związanych z zaprojektowaniem Waszego ogrodu, to polecam zajrzeć na bloga mgprojekt/com/pl/blog/ogrod/. Znajdziecie tam mnóstwo wskazówek, porad i pomysłów dotyczących właśnie urządzenia ogrodu ;) Jestem przekonana, że Was to zainteresuje ;)

PatkaM
Posty: 46
Rejestracja: wt lut 09, 2021 1:09 pm

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: PatkaM »

Zadbajcie o swoje roślinki, trzeba też wiedzieć, że też niektóre rośliny wymagają odpowiedniej opieki, konkretnego podejścia i odpowiednich specyfików. Co do kwestii ochrony roślin to również siatki proponowane przez symar/pl/pilkochwyty/ powinny wam się przydać. Proponują tu nie tylko siatki budowlane, sportowe, piłkochwyty, a także i siatki do ogrodu takie jak siatki cieniujące, czy też siatki zabezpieczające na drzewa owocowe oraz krzewy.

Kreśka
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 11, 2021 11:07 am

Re: Rośliny do ogrodu

Post autor: Kreśka »

A jakie kwiaty najczęściej wysiewacie? Jednoroczne czy dwuletnie? W ogóle to polecam poczytać sobie sklepdaglezja/pl/blog/jak-przygotowac-sie-do-wysiewu-roslin-dwuletnich.html Tyle informacji że głowa mała :) cos czuje ze mój ogród w tym roku zaliczy upgrade

ODPOWIEDZ